Nárok na doplacení RP za první dítě

greenlizard91
19. únor 2019

Dobrý den,

chtěla jsem se optat jak je to s tím doplacením RP, když mám doma první dítě (14m) a druhé čekám. Termín mám koncem července a posledni RP dostanu za červenec v srpnu. Hádám, že nemám nárok si zažádat o tich 40tis.do 4 let dítěte( prvního).
Děkuji za odpověďi.
Verča

hezz17
19. únor 2019

Hlavně není ještě vůbec nic schváleno.

kata267
19. únor 2019

@greenlizard91 pokud uz mate dalsi dite tak mate smulu a na to starsi se uz nic nedostava...ja mam deti 1,5roku po sobe a to co jsem nestihla vycerpat u prvni proste propadlo...

pet359
20. únor 2019

a hlavne to nebude 40tis letos a 40 tis pristi rok...ale rovnou 80tis od ledna 2020.

gruyerre
20. únor 2019

@greenlizard91 Co nestihnes vybrat do narození druhého dítěte, to propadne. Tak si to navyš, abys toho vybrala co nejvíc.

greenlizard91
autor
20. únor 2019

@kata267 mě to vychází právě že akorat, mam termin konec července a poslední dávku za malou dostanu v srpnu, takze bych neměla prijit o nic, na PPM nemam nárok takže nastoupím rovnou na rodičák. Jen mě zajímalo jestli si můžu na první dite zazadat o to doplacení npopripade u toho druhého (pokud to schválí)

greenlizard91
autor
20. únor 2019

@gruyerre už jsem si to navýšila 😉 kdyz jsem zjistila ze cekam druhé a paní se mě zeptala kdy mam termin a vypocitala to takto 😉

puhelin
20. únor 2019

Narok bude jen na nejmladsi dite do stari 4 let.

kata267
21. únor 2019

@greenlizard91 aha tak to je fajn, me to bohuzel tehdy jeste navysit neslo a prisla jsem o polovinu rodicaku...stejne by to ale melo byt I u tech 80tis, jen na nejmladsi dite, pokud to teda schvali