Nárok na mateřskou - ochranná lhůta

alilisi
8. srp 2016

Ahoj, vím, že už je tu několik takových diskuzí, ale každý případ je něčím jiný, proto se chci ujistit:

Ke dni 30.9.2016 mi končí smlouva na dobu určitou (ve firmě pracuji 2,5 roku).. Jelikož půjdu ale do té doby možná na rizikové (jsem na začátku 6tt a začala jsem špinit, takže mám zatím klid na lůžku), tak už mi smlouvu neprodlouží.. Předpokládaný termín porodu bude cca v půlce dubna. Když nastoupím na mateřskou 6 týdnů před TP (ještě v ochranné lhůtě - počítala jsem to a vychází to do těch 180 dnů - nejpozději bych musela nastoupit na mateřskou 28.3.2017) budu mít nárok na mateřskou?

Díky moc za odpovědi 🙂

xpila
8. srp 2016

@alilisi Ano, budeš.

kotty
8. srp 2016

pokud máte v posledních dvou letech odpracováno 270 dnů a ke dni nástupu na MD uběhlo max. 180 dní od ukončení posledního zaměstnání, pak ano

alilisi
autor
8. srp 2016

@xpila Já doufala, že mi odpovíš ty 🙂

@kotty Super, to jsem přesně chtěla slyšet 🙂

Nejdůležitější samozřejmě je, aby to všechno s miminkem dobře dopadlo, ale zdálo se mi škoda, když člověk už nějakou dobu pracuje (,,dře se´´ ve 3směnném provozu) aby pak nedosáhl na mateřškou 🙂 Díky moc!

xpila
8. srp 2016

@alilisi 😉 V pohodě to stíháš.

alilisi
autor
8. srp 2016

@xpila Fakt se mi ulevilo ;) já bych se do práce ještě chtěla na pár týdnů vrátit (bez nočních směn), ale to víš, pracovní agentura je pracovní agentura a moc se s člověkem neprdí, tak možná radši líp na rizikovým.. poradím se s gyndařem 🙂 ale ještě jednou díky 🙂