Nárok na MD po 3 měsících od ukončení RD

moly001
29. zář 2018

Holky, prosím o radu. U svého zaměstnavatele mám smlouvu na dobu neurčitou. V lednu 2019 ukoncim RD ( dítě bude mít 3 roky). Nicméně v květnu 2019 by se mělo narodit dítě druhé. Mám nárok znovu na MD? Popř. Z čeho mi bude výše mateřské vypočítána? Jde mi o to, jestli se mám " těšit" na to, že budu mít stejnou výši mateřské jako u prvního dítěte. Děkuji za odpovědi.

1petulka1
29. zář 2018

Budeš mít stejnou mateřskou jako u prvního dítěte (par. 19 odst. 3 zákona č. 187/2006).

moly001
autor
29. zář 2018

@1petulka1 moc děkuji. To jsem ráda🙂

uzjetotak
8. říj 2018

@moly001 Jsem v naprosto stejné situaci, mohu se zeptat, jak to budeš se zaměstnavatelem řešit? Jestli se vrátíš na 2-3měs do práce, nebo požádáš o neplacené volno či prodloužení rodičovské?

moly001
autor
8. říj 2018

@uzjetotak mám v plánu jít od ledna, kdy mi skončí RD na PN, a potom cca koncem března nastoupit na MD. Takže ty 2 měsíce budu na PN, můj gynekolog s tím nemá problém( pracují ve zdravotnictvi na JIP apod).

uzjetotak
8. říj 2018

@moly001 Aha, to je vlastne taky varianta ke zvážení (já měla první těhotenství ke konci velmi rizikové, tak mě možná gynekoložka tentokrát také bude chtít poslat ležet dříve...).
Děkuji, taktéž si říkám, že vracet se na tři měsíce asi nemá význam ani pro jednu stranu (já bych se musela znovu školit).