Nástup do nového zaměstnání na rodičovské dovolené

mysicka_lb
20. zář 2016

Milé maminky, jsem ve svém původním zaměstnání na rodičovské dovolené, stále jsem zaměstnána, ale už se tam neplánuji vracet a našla jsem si (snad to nezakřiknu) nové místo. Budu tedy chvíli zaměstnána na dvou místech současně, ač budu fyzicky chodit jen do jednoho zaměstnání. Zajímá mě, jak to v takovém případě udělat se zápočtovým listem, podle mě bych ho měla předat novému zaměstnavateli při nástupu do práce, ale nebudu ho mít, když staré zaměstnání ještě neskončilo. A zda jsou tam ještě nějaké háčky a komplikace (tuším, že firma nesmí vykonávat stejnou činost jako ta původní, ale já můžu vykonávat stejnou pozici?) Úplně nejraději bych si to původní zaměstnání nechala jako rezervu, kdyby mi to v novém nedopadlo, až do tří let věku dítěte (konec RD) a nic jim tam zatím neříkala.

nakad
20. zář 2016

zápočťák by ti stará firma měla vydat neprodleně při konci zaměstnání a nová na něj může počkat. Nová ho potřebuje, aby viděla jestli nemáš nějaké srážky apod, ale to může dořešit i později, když budou ochotní.
Stejnou činnost nesmí vykonávat většinou člověk, který podepsal konkurenční doložku, většinou vyšší management, to se tě asi týkat nebude

mysicka_lb
autor
20. zář 2016

@nakad Já jsem měla za to, že se ten zápočťák dává hlavně proto, aby mi věřili, že to, co uvádím v životopise, je pravda? Že jsem si to nevymyslela a skutečně jsem tam pracovala... Protože jak jinak to prokázat? Pracovní smlouvou? Nn, konkurenční doložku podepsanou nemám a nejsem vyšší management🙂

vojtisek2007
20. zář 2016

@mysicka_lb nemůžeš mít zápočťák ze "staré" práce, když ti tam prac.poměr stále trvá, tohle bych i řekla v "nové" práci a popř. až stará práce skončí,zápočťák dodala - a jak píše nakad -je to hlavně kvůli srážkám...to jestli mluvíš pravdu a máš ty znalosti si lehce proklepnou při pohovoru..... A jinak současně prac.poměrů můžeš mít kolik chceš....