Nástup na mateřskou - kdy dostanu vyrozumění, že na ni mám nárok?

pehule
1. led 2019

Dobrý večer mamči🙂
Měla bych dotaz ohledně mateřské... Čekáme třetího prcka avšak věkový rozdíl je od toho druhého 8let takže už leccos ohledně úřadů, mateřské apod už nevím :(
26.11. Jsem oficiálně nastoupila na mateřskou, papír jsem donesla do zaměstnání a zhruba za 2 dny ho nesla účetní na socialku. Někde jsem četla, že mají 30 dní na vyřízení... Dostanu nějaké vyrozumění zda mám vůbec

nárok? Co jsem si počítala tak opracováno mám... Ale absolutně nevím co teď bude. Děkuji za informace 🙂

jitka_cv
1. led 2019

@pehule dostaneš až peníze,papír většinou neposílají pokud není problém.

bartakova_veronika
1. led 2019

podle mě pokud by bylo zamítnutí tak by vám asi něco přišlo ale já věděla že to budu mít schválené tak jsem to neřešila ... a přišli potom až peníze ... žádný dopis o schválení atd ... to by jste měla mít už od zaměstnavatele potvrzené že nárok na mateřskou máte tak jako já ...

bartakova_veronika
1. led 2019

@pehule pokud jste ale nastoupila 26.11 na mateřskou tak by vám peníze už měli přijít během prosince ... nikdy se mi nestalo že bych dostala mateřskou později ani při prvních dnech čerpání a to jsem nastoupila na mateřskou 28.10. 2017

pehule
autor
1. led 2019

@jitka_cv jo tak 🙂
Já právě už vůbec nevím. Pokud to tam nešla až někdy 28.11. A mají 30 dní tak nevím jestli to stihli vyřešit ještě před svátky. Ale děkuji 🙂

pehule
autor
1. led 2019

@bartakova_veronika
To je právě pro mne nová informace. Během tohoto roku jsem měnila práci kvůli stěhování. Ale vzhledem k tomu, že to tam paní nešla 28.11. A mají měsíc na schválení tak nevím jak se to řešilo když jsou svátky.

bartakova_veronika
1. led 2019

@pehule je pravda že byli svátky ... já bych počkala do konce příštího týdne a pak bych se přinejhorším na to optala ... mě to vycházelo na svátek takže jsem to tam nesla už 26.10 aby se to stihlo a přišlo mi normálně v listopadu mateřská za ty dva dny nebo kolik to vycházelo ... už je to rok tak si to vážně přesně nepamatuji ale teď těch svátků bylo plno tak je možné že to bohužel nestihli tak ještě vyčkejte a uvidíte ... další měsíce už mi to chodilo pravidelně ...

pehule
autor
1. led 2019

@bartakova_veronika já jsem si to myslela 🙂 je to nula nula nic za těch pár dní ale spíš jsem si říkala jak se to dozvím, protože dřív mi papír o výměru mateřské přišel no ale je to X let zpět.
Ale děkuji 🙂

bartakova_veronika
1. led 2019

Take me jeste napadlo jestli mi ty dva dny nedali az do cele materske. To uz si vazne nejsem jista. Je mozne ze to tak budete mit i vy

pehule
autor
1. led 2019

@bartakova_veronika také jsem někde četla, že to lze i tak. No uvidím jestli do pátku nic nepřijde tak zavolám na ossz.

journals
3. led 2019

Zadny papir neposilaji. Ja na materskou nastupovala 17.11., penize prisly 28.12.

pehule
autor
3. led 2019

@journals já až 26.11. S tím, že to prý začínají vyřizovat až začátkem měsíce. Nicméně jsem byla v průběhu roku u dvou zaměstnavatelů takže prý trvá i dodání dalších papírů. Tak mi to bylo sděleno. A do toho ještě svátky.

journals
3. led 2019

@pehule jojo, vím, proto jsem psala, abys věděla, že to může trvat i přes měsíc...

pehule
autor
3. led 2019

@journals jeee promiň 🙂 jak jsem těhotná tak jsem i slepá. Jsem četla 26.11. místo 26.12.
Teď bych spíš brala porod než mateřskou 🙂)

pampeliska1
3. led 2019

@pehule nejlepší je zavolat si na infolinku ČSSZ. Operátorky jsou příjemné, jen se někdy dlouho čeká na spojení. Ale když se dovoláte, tak vám řeknou přesné info na základě vašeho rodného čísla.

pehule
autor
3. led 2019

@pampeliska1 to mám v plánu 🙂 počkám do pondělí, to už bude 7.1. Tak si myslím, že to bude případně akorát.

journals
3. led 2019

@pehule Tak o tom něco vím... jsme na tom dost nastejno 😀

pehule
autor
3. led 2019

@journals ano, degenerace je v plném proudu, u mě určitě :D termín za 9 dní a lezu po zdi 🙂

journals
3. led 2019

@pehule ano... i u mě přesně 9 dní do termínu. Tak ať je všechno v pořádku a proběhne to hladce!

pehule
autor
3. led 2019

@journals nápodobně 🙂 přeji rychlý a hladký porod 🙂

pehule
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
malinkovamichaela
17. únor 2021

Dobrý den ráda bych se zeptala, od pondělka čekám kdy mi přijde mateřská za leden od 22.1.-31.1. a stále nic tak se chci zeptat kdy to přijde kolik dní mám ještě čekat děkuji

pehule
autor
17. únor 2021

@malinkovamichaela zkuste napsat
https://www.cssz.cz/formular-k-hlaseni-nevyplac...
Co mám zkušenost, ozvou se ještě týž den,maximálně následující. Ta první dávka trvá vždy nejdéle ale lepší tam napsat. 🙂