• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nástup na mateřskou na nemocenské 8 týdnů před porodem

15. května 2017 
@xpila -Děkuji moc.
8. pro 2015 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jsem na neschopence a v lednu bych měla nastoupit na mateřskou. Doktorka se mě dneska ptala jestli chci nastoupit 8týdnů nebo 6 týdnu předem. Já sem si do teď myslela, že pokud jsem na neschopence, tak je automaticky nástup už 8 týdnů. Je tedy nějaká změna nebo se lékařka spletla?
8. pro 2015 v 16:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepina02 Žádná změna nebyla, takhle to bylo vždycky, že nástup na MD si určuješ ty sama.
8. pro 2015 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xpila Ikdyž jsem na neschopence?
8. pro 2015 v 17:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepina02 Ano, to je úplně jedno.
8. pro 2015 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
muzu mit jeste posledni otazku ,ten narok mam ikdyz pritel pracuje? to asi ne ze?:frowning2: @xpila
4. led 2016 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepina02 Řešila to kamoška a z neschopenky musela jít 6 týdnů před termínem porodu. Řekli jí, že jediná možnost by byla, kdyby se posunul termín porodu, ale to se nestalo, tak nastupovala na MD těch 6 týdnů. Kdo jde z práce, může si vybrat, kdy chce jít (8 nebo 6). Toto řešila v roce 2015, takže čerstvá zkušenost.
4. led 2016 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@womanone1 Ano, to s tím nesouvisí.

@lindaaax Není to pravda, vybrat si můžeš vždy, ať pracuješ nebo jsi na PN.
4. led 2016 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xpila Tak nevím, zda jen narazila na neinformovanou doktorku, ale byla dlouhodobě na PN z důvodu rizikového těhu a nechtěla jí napsat nástup 8 týdnů s tím, že fakt musí 6 týdnů. Vím to jistě, protože kamošce se to takhle nehodilo a byla z toho dost špatná, řešilo se tam i posunutí termínu porodu, aby jí to vyšlo jinak, ale nakonec šla těch 6 týdnů...Co to je teda za doktorku? :unamused:
4. led 2016 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lindaaax Většina doktorů spíš nutí jít už 8 týdnů před. Je to prostě neinformovanost, bohužel.
4. led 2016 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xpila Ano, ona právě počítala, že půjde 8 týdnů před. A doktorka ji postavila před hotovou věc, že 6 týdnů... Tak to je síla. A je tak info na 100 %?
4. led 2016 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lindaaax Ano, na 100 %. Každá si může nástup vybrat kdykoliv mezi 8.-6. týdnem před TP. Je to dané zákonem, žádná výjimka tam není.
4. led 2016 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xpila Díky. Tak z toho mého příspěvku, který je tedy špatný a bohužel nejde smazat, si mohou vzít všechny těhu ponaučení, že kdyby jim mudr. tvrdil něco takového, tak to není pravda :sunglasses:
4. led 2016 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lindaaax můžu potvrdit, že je to opravdu tak, jak si dotyčná sama zvolí. Šla jsem na MD (resp. nástup mám zítra, jupí :slight_smile: ) z PN a sestra na gyndě se mě ptala , který datum chci nastoupit, že si můžu vybrat já sama kterékoliv datum v rozmezí těch 6.-8.týdnů.
4. led 2016 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky...já to mohu taky potvrdit. Nastupovala jsem z PN na MD a sama si řekla, kdy :wink:
4. led 2016 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
A proc je vlastne vyhodnejsi jit z nemocenske 6 tydnu pred porodem? Mne ted take doktorka rika, ze z nemocenske musim jit 8 tydnu pred.
25. dub 2016 ve 21:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marumarun Nemusíš, termín nástupu si vybíráš ty sama a ne doktor. V celkovém součtu (za nemocenskou a mateřskou) budeš mít víc peněz právě za ty dva týdny nemocenské.
25. dub 2016 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marumarun doktorka ti to rozhodně určit nemá, z titulu čeho by měla?? Taky jsem u druhého dítěte šla na MD z nemocenské a moje mudr se mě ptala, kdy chci jít. Takže tu samotnou volbu nechala na mě.
25. dub 2016 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xpila Tak já mám od včera neschopenku a počítala jsem s tím, že bych šla na MD těch 8 týdnů předem. Přijde mi to výhodnější, i když tomu úplně nerozumím... Nemocenská je pár korun, ale mateřskou budu mít pěknou, když jsem téměř celou dobu pracovala, ne? A navíc mi doktor taky řekl, že z neschopenky jedině 6 týdnů před, tak já už jsem z toho jelen :slight_smile:
3. kvě 2016 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanica83 výhodnější to není ppm je vyčíslena na týdny...takže když jdeš 6tydnu před porodem, tak mas navíc 2 týdny nemocenské... A jinak nemocenska i ppm se počítá ze stejného základu, jen vyšší procento.. Takže bude vyšší, ale rozhodne ne nějak zasadne
3. kvě 2016 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
3. kvě 2016 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanica83 Doktor o datu nástupu na mateřskou nerozhoduje, o tom rozhoduješ ty :wink: A výhodnější je opravdu až těch 6 týdnů před.
3. kvě 2016 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@xpila Děkuju :slight_smile:
3. kvě 2016 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi hloupa otazka, ale chtela bych se zeptat, v teh.prukazce mam napsany termin nasrupu na MD 6tydnu pred porodem dle posledni menstruace. Ted jsem ale byla na screeningu a dle ult mi doktorka rekla porod o dva tydny driv. Bude tedy nastup na MD podle terminu porodu dle ult nebo dle posledni menstruace? Mockrat dekuju
6. kvě 2016 v 07:59  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wercs melo by to byt dle prukazky - dle MS
6. kvě 2016 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wercs Nejsem si úplně jistá, ale myslím, že by to mělo být dle ultrazvuku v prvním trimestru. To by mělo být nejpřesnější. Tak mi to aspoň říkali na genetice.
6. kvě 2016 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@wercs Ahoj, já měla kdysi rozdíl víc než tři týdny kvůli nepravidelným cyklům a bralo se to podle UTZ ve 12tt :wink:
7. čer 2016 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanica83
@dadusha30 holky mam pocit, ze to zalizi na doktorovi,.. ten muj bere jako hlavni termin dle MS a dle toho pocita i nastup na materskou
7. čer 2016 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hhranolka Máš správný pocit, záleží na doktorovi jaký vyplní termín porodu do toho papíru na PPM.
7. čer 2016 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to tu jeste aktualni? Mam dotaz ohledne listku na penize
24. led v 06:27  •  čeká miminko, termín má v březnu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek