Nástup na PPM z nemocenské

niliho
27. kvě 2019

Ahoj maminky, prosím nemá někdo zkušenost s nástupem na peněžitou pomoc v mateřství z nemocenské? Od počátku těhotenství jsem na nemocenské z důvodu rizikového těhotenství .Blíží se doba, kdy se mám rozhodnout, zda nastoupit na PPM 6 nebo 8 týdnů. Někde jsem v nějaké diskuzi četla, že v případě, že je maminka na nemocenské, je výhodnější nastoupit 6 týdnů, ale nevím, zda to je pravda. Volala jsem i na Okresní správu sociálního zabezpečení, ale tam Vám vůbec neporadí, jen Vám řeknou, že to záleží na Vás, že termín si určujete Vy. Lékař taky neporadil, tak se obracím na Vás, zda nemá někdo nemá zkušenosti a uměl by mi poradit. Děkuji.

ivca_ch
27. kvě 2019

@niliho Není to finančně stejné? 60% z denního vyměřovacího základu? Rozdíl je asi jen ve vycházkách...

andelka
27. kvě 2019

Čím dřív půjdeš na md tím dřív pak nastoupis na rodicak. Finančně PPM a pn vychází skoro stejně,rozdíl bude ve vycházkách. Já bych šla až 6 týdnů před TP.

niliho
autor
27. kvě 2019

Když to asi vezmu kolem a kolem, tak opravu je lepší jít těch 6 týdnů.

annynka94
27. kvě 2019

Mám to stejně, půjdu až 6 týdnů před TP, přece jenom každých 14 dní navíc se potom s malým šmudlou počítá 😊😊 ty vycházky mě už těch pár dní nezabijou 😀

niliho
autor
27. kvě 2019

Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama. Přesně tak, když už jsme to vydržely tolik měsíců, tak těch pár dní s těmi vycházkami vydržíme 🙂

kepu
27. kvě 2019

@niliho taky jsem šla 6 týdnu před vycházky se dodržet dají a nějakou kačku to hodí...

krista25
27. kvě 2019

Taky jsem nastupovala 6 týdnu před porodem, říkala jsem si že se mi aspoň nebude plácat ten půl rok 😊jinak finančně mi to přijde stejne 😊

niliho
autor
27. kvě 2019

Všem moc děkuji za radu, jsem pevně rozhodnutá, že půjdu těch 6 týdnu. 🙂

luckastep
27. kvě 2019

Mě doktor ani na výběr nedal. Minulý pondělí ukončil neschopenku a vypsal papír na mateřskou. Nechal mě hezky na těch 6 týdnů.

klllarinka01
27. kvě 2019

Taky bych sla az tech 6 tydnu. At mas o krapet dele materskou 😉

niliho
autor
27. kvě 2019

Moc Vám všem děkuji za radu 🙂

cikitkapb
27. kvě 2019

Taky jsem šla z PN na PPM. Bylo to 6 týdnů před TP, a nelituju toho. Holky, co jste dělaly za práci, že vám nemocenská a mateřská hodily stejný prachy? Já pobírala mateřskou o cca 5000 větší než nemocenskou a to je teda velkej rozdíl. 🤔 A to jsem byla „jen“ prodavačka.

nolies
27. kvě 2019

Není to finančně stejně. Naopak čím později na MD nastoupíš, tím líp finančně. Takže kdo 6 týdnů před TP.

mishulka26
27. kvě 2019

Mě doktor řekl, že půjdu 6 týdnů před TP abych nepřišla o peníze tak jsem ho poslechla