Německo a mateřská, OSVČ v ČR. Poradíte, prosím?

jana_89
13. říj 2020

Německo a mateřská.
Prosím o radu, jsem OSVČ tady v Čechách a zároveň mám poloviční úvazek v Německu. Jsem na rizikovém doma a měla bych teď přejít na materskou. Nevím jestli mám tady v ČR se přihlásit o mateřskou a nebo v Německu. Nevím co je lepsi. Šéf semnou moc nekomunikuje. Vyřídil mi nějaký peníze po dobu co budu doma, že mu Německo za mě platí a on platí mě. Ale neřekl mi žádné podrobnosti a nevím ani na jak dlouho to mám pobírat. Teď 23.10 mám nástup na mateřskou. Nevím jak to udělat, jak postupovat. Všichni mi rádi německou mateřskou a zbytek si pak dobrat v ČR, abych nepřišla o kindrgeldy. Já bych to i přivítala, ale co moje OSVČ tady v ČR a jak se o tu mateřskou přihlásit chystám se psát šéfovi. Ale chtěla bych se před tím nejdřív poradit co a jak. Protože z něj tu odpověď budu zase dlouho tahat. Už jsem se snažila poradit se dvouma účetníma a nedokážou mi pořádně odpověď. Poradi tě mi,,prosim🙏máte někdo zkušenosti.

j.a.n.i
13. říj 2020

@jana_89 No, myslím, že zásadní otázka je, zda si v ČR platíš nemocenské? A myslím opravdu nemocenské, nikoliv sociální nebo zdravotní, ale opravdu 3 platby měsíčně.