Nenavazující rodičovský příspěvek na druhé dítě. Poradíte, prosím?

marchie
4. kvě 2021

Dobry den, potrebovala bych pomoc ci rady co jste v teto situaci udelaly vy, pokud nekdo tohle zazil. Letos v prosinci mi bude koncit rodicovsky prispevek, nejsem jiz zamestnana nikde a o druhe miminko se snazime. Chci se zeptat, v me situaci pokud tento rok otehotnim ale miminko porodim treba na jare v pristim roce tak co mam delat behem tech mesicu kdy rodicak z 1.ditete mi skoncil a dalsi rodicak je az od narozeni 2.ditete? Doufam ze jsem to popsala srozumitelne. Moc dekuji.

mimi1004
4. kvě 2021

@marchie Kdy bude mít 1. dítě 4 roky?

bara88
5. kvě 2021

Buď budete chvíli bez peněz, nahlasite se na pojišťovnu oni za vás budou platit zdravotní a nebo si rodičovský příspěvek snížíte a necháte prodloužit

surikata131
5. kvě 2021

@marchie můžeš se nahlásit na zdravitní pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7 let, bude za tebe ZP platit stát, peníze už žádné nedostaneš, dítě může chodit do školky na max 4h. Jinak se asi nahlásit na úřad práce, pokud máš nárok na podporu?

lachtanice86
5. kvě 2021

@marchie prodlouzis si první nebo se nahlasis na pojišťovnu a budeš bez peněz

drep
5. kvě 2021

Pokud dítěti nejsou čtyři, tak lze snížit částku a prodloužit tím pobírání RP. Lze se nahlásit na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do sedmi let. Lze se nahlásit na ÚP, který ti ale bude hledat práci. No a pak jde samozřejmě jít pracovat, těhotenství není kontraindikace pracovního poměru.

marchie
autor
5. kvě 2021

@mimi1004 Leden 2023 mu budou 4 roky

marchie
autor
5. kvě 2021

Dekuji moc vsem za pomoc. Tusila jsem ze to je v prcicich co se financni stranky tyce. Bohuzel jsme druhy mimco kvuli zdravotnim problemu nemohli resit driv a ted kdyz uz chceme tak me najednou vydesilo jak to bude🤷‍♀️

marchie
autor
5. kvě 2021

@surikata131 Jak zjistim jestli mam na to narok? Dekuji.

marchie
autor
5. kvě 2021

@drep Krasne jste popsala vsechny mozne varianty, bohuzel to druhe dite resim pozdeji a takhle to dopada🤷‍♀️Predpokladam ze bych mela jen par mesicu plonkovych, kdy bych byla bez rodicaku a zaroven cekala na rodicak pro druhe dite, asi zkusim to snizeni rodicaku ted at se mi to protahne a budu doufat ze to druhy prijde co nejdrive🙏Ale snizit si uz tak male finance me trosku desi tedy🤦🏽‍♀️🤣Co nadelam, blba situace no.

mimi1004
5. kvě 2021

@marchie Tak si zatím ten rodičák roztáhni do jeho čtyř let. Když otěhotníš, tak si to zase upravíš, abys vyčerpala co nejvíce.

marchie
autor
6. kvě 2021

@mimi1004 Presne, mam to v planu. V pondeli jdu hned na urad abych si to zmenila. Prodlouzim rodicak a pak az otehotnim tak uvidim dle terminu porodu jak mi to bude vychazet😊Dekuji moc.