Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Neplatila jsem nemocenské. Mám nárok na mateřskou?

iriu
13. lis 2019

Ahoj všem, úřední věci jsou pro mě španělská vesnice, tak jsem si přišla pro radu sem a dopředu děkuji těm, kteří odpoví. V březnu by se mělo narodit druhé dítě, v lednu by mi měla končit rodičovská. Před nástupem na mateřskou jsem byla OSVČ a platila si nemocenské, čímž jsem splnila podmínku pro získání mateřské. Podle toho, co jsem si přečetla, nesplňuji podmínku pro získání peněžité podpory v mateřství pro druhé dítě (po dobrání první mateřské jsem nemocenské neplatila). Jaké jsou teď mé možnosti? Po porodu rovnou rodičovský příspěvek?

klllarinka01
13. lis 2019

@iriu podle me kdyz nemate narok na ppm, jdete rovnou up na rodicak. Co nejdriv po porodu s Rodnym listem, vyplnenou zadosti, op zajit na pracak. Dopredu si rozmylete na jak dlouho chcete jit.

sudylichozrout
13. lis 2019

@iriu Jsem tez osvc s terminem v breznu, jeste beru RP na starsi. Nemocenske jsem si platila, mam na PPM narok, ale vybirat ji asi nebudu. Pujdu rovnou na rodicak, abych mohla pracovat. Ty asi na PPM ted narok nemas, takze si po porodu zazadas take rovnou o rodicak.
Doufam, ze to rikam dobre 🙂

veronikadriana
13. lis 2019

Zeptej se na socialce. Kamaradka byla zamestnanec a u druheho ditete take mela narok na materskou. Treba to u nas co byly osvc bude stejne

beth92
14. lis 2019

@sudylichozrout kolik sis platila tu nemocenskou? Je mozny, ze to je min.kolem 6 tis.mesicne? Jestli to spravne chapu..

veronikadriana
14. lis 2019

@beth92 ja mela 4000 a neco ale zas je vyhoda ze nemusis hned na pracak s tak malim prckem.