Nuda na mateřské

anatanka
10. zář 2008

Asi to znate vsechny, ale ja uz jsem po 14-ti mesicich materske a vecneho stereotypu uplne vysata. Jasne, ze delame spoustu veci, kazdy den mame nejaky program, ale je to vsechno tak nejak porad stejny. Posledni dobou se kazdy rano budim (respektive jsem zbuzena) uplne bez energie. Predstavim si, ze zase budu celej den s Miriama ty nekonecny hodiny, co me s ni cekaj...

dagina
13. zář 2008

Ahojky maminy, jedno málo z témat, které jsem si přečetla celé..., ikdyž ještě mamina nejsem, tak mě také občas napadne co bude až se narodí mimi a budu pár let doma..., některé příspěvky jsou docela "drsný", třeba Alčátka 😖 . Nyní jsem půl roku na neschopence a těhu si krásně užívám..., ale co příjde pak 😕 ..., to se uvidí..., ale co tady čtu, tak moc pozitivní vyhlídky nejsou ☹ . Na tlachání v mateřském centu mě asi dvakrát neužije, kamarádky mají děti už dávno odrostlé a nyní pracují, takže to je také o ničem, a objíždět 10x náměstí, pít kafe z automatu, živit sebe i dítě denně z mléčného baru jak to vidím u ostatních mamin... také to není můj šálek kávy 😖.

luucia
14. zář 2008

dagi, neboj, každý to má jinak 😉

Já se teda na mateřský nudit nestíhám a to mám mooooc hodný dítě 😵 Sama si dost vyhraje a já si v klidu uklidím, vyžehlím,... Prostě co potřebuju 😉 Jinak máme spoustu aktivit - plavání, cvičení, mám hodně kamarádek na MD, tak čas trávíme s nima, často jezdíme k našim a pak za tatínkem do Prahy, kde pracuje. každý den máme něco, celý den nejsme doma nikdy 😅 Mě ty dny tak šíleně letí, že se fakt nudit nestíhám 😅

alcatko.j
14. zář 2008

Dagi, to se zase tolik nelekej 😅 To , co jsem popisovala, to uz neni pravda, to bylo pred jednim rokem Nelinky, ted si troufam rict, ze mam to nejuzasnejsi a nejpohodovejsi mimino, ktery uzasne spolupracuje a je s nim takova prca, ze bych ji za nic nevymenila, ani za hodnyho novorozence 😅

amina
14. zář 2008

Já si to tedy nyní doma vážně užívám. S prckem je už sranda, chápe, reaguje, je to vcelku parťák. Není už u prsa, tak se můžu trhnout.
Někdy si dopo o víkendu vyrazím jen tak sama na kávičku a přečíst si denní tisk. Nebo zajedu za kámoškou na den do Prahy. Nemám hlídací babičky, ale zkrátka zapojuji muže, sice celý týden maká, ale to myslím není důvod, aby mu člověk mrně na pár hodin o víkoši nesvěřil. My přece jedeme čtyřiadvacítky nepřetržitě, ne?
Prostě Anatanko vypni, běž se nadýchat svobodného vzduchu, moc to na nudy, šeď a depky pomáhá....
A když máš možnost, jdi na pár hodin za prací, nebo se zapoj u netu doma. Taky to dost čistí hlavu a pár korunek navíc nás taky činí svobodnějšími a šťastnějšími, ne?
Když je krize, vždycky si vzpomenu na slova mojí maminy, děti vyrostou ani nevíš jak, už nikdy na ně nebudeš mít tolik času, už nkdy z Tebe nebudou tak paf a je to fakt.
Rodičovská dovča letí jako splašená a já se jí spíš snažím brzdit.
Mám husinu z toho, že za pár měsíců budu muset denně do práce, do školky, na nákupy, vařit, uklízet a tak furt dokola. Teď je to taková pohoda...

sarinkam
15. zář 2008

Musim dat zapravdu AMINE, jsem doma s druhym deckem, mezi tim jsem chodila 10 mesicu do prace a to byla takova pakarna, ze ted si budu hledat praci na pul uvazku, ono ne vzdy se povede zapojit otce ☹ , tak kdyz tvrdi ze musi vydelavat tak at vydelava,ne?

Jinak k te nude- ja mam svuj velky konicek a to jsou tazni psi, mam na ne specialni vozik, kde tahaj me i dite, a je to pro me ůůzasny relax. nabije me to vzdy energii ze pak vlitnu na domacnost vareni a jde to pekne od ruky.. Dnes cely den prsi tak sedim doma, kluk 2 roky mezitim udelal z bytu kunicku na drivi, nic me nebavi, svincik, o hruza..

jestli to je trochu jde, najdi si neco co te bude fakt bavit a pri cem si zarelaxujes. urcite na neco prijdes

nikka.vo
15. zář 2008

Amina, moje slova 😵 😉

dagina
19. zář 2008

ahojky, jj, také kus pravdy na tom, že mateřská uteče jak voda...., a pak na tu "nudu" bude ještě rááááda vzpomínat 🙂 . Mě to strašně letí už teď a to nemám ještě mrňouska... .

suki
20. zář 2008

Ahoj holky, tak to já s Nikolkou se absolutně nenudíme....a jsem za to šťastná. Stejně jako Siss předcvičuju aerobik. což je perfektní odreagovačka a člověk pro sebe i něco uděla....navíc se pak na mimi úžasně těší, když ho taky chvilku nevidí...A pak se mi naskytla perfektní příležitost výdělku a dostat se mezi mladé lidi a trošku se seberealizovat a školit, takže jsem spokojená. S Nikolkou pak taky pořád někde lítáme, rozhodně nesedíme doma, spíš je nám to doma vzácné, chodíme, plavat a civičit a pořád někam mezi lidi, kamarádky i ty které děti nemají a tím se nebavíme pořád o dětech, ale taky o jiných tématech.Samozřejmě, že někdy nastanou krizové chvilky, ale díky těmto činnostem na ně načerpám sílu a připadne mi, že potom je i Nikča hodnější když já jsem spokojená 🙂 😉