Po RD jít na dohodu o provedení práce nebo dodatek?

chuan1973
12. srp 2015

Dobrý den, mám takovou složitější situaci a nemám k ní dostatek informací. Jsem na RD a ta mi končí v prosinci 2015. Nyní bych mohla začít pracovat na půl úvazku a řeším, zda pracovat na Dohodu o provedení práce nebo na dodatek časově omezený k pracovní smlouvě. V prosinci bych měla opět nastoupit na plný úvazek asi na stejnou práci jako na dohodu či na dodatek. Mohu být na rodičovské dovolené i u dodatku. Moje původní pracovní smlouva, je na jiný druh práce než by byla v prosinci ta nová pracovní smlouva. Jde mi také o to, že je možné, že v lednu 2016 mohu dostat výpověď. Co je pro mne lepší z hlediska výpočtu - výše podpory v nezaměstnanosti a odstupného. Jít na DPP nebo na dodatek. Co mi bude vstupovat do výpočtu a jak ho ovlivní. Nikdo mi nedokáže na to odpovědět a já se bojím, že když půjdu na půl úvazku na dodatek k pracovní smlouvě, tak budu mít pak nižní podporu i odstupné, což se mi pak tedy nevyplatí, jako kdybych šla pouze na plný úvazek a nevím, jak je to právě u DDP - zde bych řekla, že se vůbec pak do výpočtu nezapočítává a tak by to bylo asi výhodnější. Děkuji moc za odpověd nebo zkušenost. jarka