Počítá se nemocenská do mateřské?

ajinla
11. zář 2017

Ahoj, od 1.4.2017 poprve pracuji na hlavni pracovni pomer (predtim skola a ruzne brigady) a koncem cervencem jsem otehotnela. Od konce srpna do ted jsem musela jit na nemocenskou, pac to v praci nezvladam. Tak jsem se chtela zeptat pokud budu na nemocenske do konce tehotenstvi jestli se to pocita do materske nebo ne. Dekuji za odpoved 🙂

kopka55555
11. zář 2017

Ahoj,myslim ze pocita protoze jsem mela podobny dotaz, mam smlouvu od 1.3.2017 na dobu neurcitou a v prioade ze bych ted otehotnela zda budu mit narok na ppm(mussla bych jit na neschopenku mam narocnou praci) a bylo mi receno ze ano tak doufam ze jo

kopka55555
11. zář 2017

Ahoj,myslim ze pocita protoze jsem mela podobny dotaz, mam smlouvu od 1.3.2017 na dobu neurcitou a v prioade ze bych ted otehotnela zda budu mit narok na ppm(mussla bych jit na neschopenku mam narocnou praci) a bylo mi receno ze ano tak doufam ze jo
Dnes ve 20:48 • Odpověz

ajinla
autor
11. zář 2017

@kopka55555 diky. A ta mzda se pocita normalne z tech prvnich ctyrech vyplat a ne z vysse nemocenske?

klllarinka01
11. zář 2017

Pocitat by se to melo. V zasade budes jako v praci jen na nemocenske. A smlouva je na dobu urcitou ci neurcitou? Pozadavek na materskou ze musis mit odpracovany rok a a nebo se vejit do ochranne lhuty 180 dni od ukonceni prac.pomeru. tusim ze to tak nejak je. 🙂

kopka55555
12. zář 2017

@ajinla ppm se pocita z platu pred nastupem na nemocenskou mi bylo receno ze to nesnizuje vysi ppn

andelka
13. zář 2017

Musí být odpracovaných 270 dní,počítá se tam i nemocenská. A do 180 dní se musí nastoupit na md,pokud jde o ochrannou lhůtu po ukončení pracovního poměru.