Práce během rodičovské a vyměřovací základ pro další mateřskou.

yamsick
13. led 2020

Ahoj, máte prosím zkušenosti s prací během rodičovské a následně nástup na druhou mateřskou? Chtěla bych pracovat na nějaký minimální úvazek a pak jít na druhou mateřskou, aby plynule navázala na první rodičák, ale nejsem si jistá, podle čeho se pak posuzuje vyměřovací základ pro mateřskou, jestli by nebylo rozumnější zůstat pouze na rodičovské... Díky moc za rady 🙂

zelenoockaa
13. led 2020

Nevím jak je to u zkrácených úvazků, ale na dpp,nebo dpč neni problém, pokud ti u zaměstnavatele běží smlouva na dobu neurčitou 🙂. Jinak teoreticky, pokud by se jednalo o práci na stejnou smlouvu a pro stejného zaměstnavatele tak do čtyř let věku dítěte se počítá vyšší vyměřovací základ 🙂

vrk
13. led 2020

@yamsick budou ti to přepočítávat z platu a z mateřské za první dite asi nějak prumerovat, horší to nebude si myslim

kattyd
14. led 2020

Od dvou let malého jsem pracovala na zkrácený úvazek, celkem cca 15 měsíců, tak jsem myslela že se mi nová mateřská bude počítat z toho a bude tím pádem nízká. Ale byla jsem mile překvapena, do 4 let věku prvního dítěte se ti počítá z platu jako u prvního, takže mateřskou jsem měla uplně stejnou jako s prvním

zelenoockaa
14. led 2020

@kattyd Ale musí nadále běžet původní smlouva 🙂. Takže by člověk neměl změnit práci úplně 🙂

kattyd
15. led 2020

@zelenoockaa ano,to je asi pravda. Ja se na zkraceny uvazek vratila do své původní práce, mam tam smlouvu na dobu neurčitou 🙂

vrk
15. led 2020

@kattyd volala jsem na Ossz a řekli mi, ze se další mateřská počítá z předchozího příjmu i příjmu teď 12mesicu před mateřskou, sama jsem zvědavá. Jsem na Rd a pracuju na plný uvazek

astyna88
22. led 2020

Pokud nastoupis do 4let veku ditete na dalsi ppm,nemuzes byt na tom hure,bere se pak lepsi prumer.