Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Přechod z RD na MD

tanakin
21. kvě 2019

Ahoj, je tady prosím nějaká personalistka či účetní, která by mi poradila? Jsem nyní na RD s dvouletou dcerou, k 30.4. mi skončilo čerpání rodičovského příspěvku, v červenci půjdu znovu na MD. Na pojišťovně jsem vyplnila papír "Péče o nezletilé dítě" , ale v práci nic vyplnit nechtějí, jen až potom zase papíry k nástupu na MD. Je to tak v pořádku? Nerada bych něco zanedbala... Děkuji

lenoulinkaa
21. kvě 2019

@tanakin v práci nic nepotřebuji, když tam máš hlášenou rodičovskou dovolenou. Z toho titulu si pojištěncem státu.

betelgeuzz
21. kvě 2019

V práci jsi žádala o rodičovskou dovolenou do kdy? buď ti běží, nebo ti ji na základě oznámení posunuli. Na pojišťovně jsi nic vyplňovat nemusela, jsi na RD, i když už příspěvek nepobíráš.

tanakin
autor
21. kvě 2019

@betelgeuzz V práci jsem hlásila RD do ledna 2020, tzn. mi ještě běží. Aha, tak paní byla asi až moc pečlivá.
děkuji

betelgeuzz
21. kvě 2019

@tanakin no oni na úřadech nejsou schopni rolišovat, že je rozdíl mezi ženou, které skončil RP, ale stále ji běží RD u zaměstnavatele a mezi ženou, které není zaměstnaná a s koncem rodičovského příspěvku končí i dovolená. Pak dávají nesmyslné rady :-/

poah
21. kvě 2019

Pokud je dite mladsi 3 let, tak jste na rd a cerpani prispevku s tim nema nic spolecneho,tzn.na pojistovne jste nic vyplnovat nemusela. Pokud uz ma dite vic jak 3 roky, mela jste tento papir (pece o dite do 7 let veku) vyplnit a v praci jit na neplacene volno.

tanakin
autor
21. kvě 2019

@betelgeuzz Aha, opravdu moc děkuji. Ale tak ničemu ten podpis tam nevadí, nebo jo?

betelgeuzz
21. kvě 2019

@tanakin Nevím, jestli dcerka nechodí do školky, protože pokud máš péči o dítě do 7 let, nesmí dítě chodit do školky na více než 4h denně a jsi omezena s přivýdělkem.

tanakin
autor
21. kvě 2019

@betelgeuzz ne, nechodí, má 2 roky a přivydělávat si určitě teď nebudu 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli