Přechod z rodičovské na mateřskou

luca1987
23. kvě 2017

Maminky, chtela bych se zeptat na znovu nastup na materskou. Momentalne jsem na rodicovske a koncem roku se nam ma narodit druhe miminko. Na materskou si muzu jako u prvniho ditete vybrat zda nastoupim sest ci osm tydnu pred porodem nebo musim automaticky tech osm tydnu? A take, bude stacit vyplneny formular dodat zamestnavateli a oznamit ukonceni rodicovske na uradu prace, ci je to slozitejsi obihani? Moc dekuji

almara2
24. kvě 2017

Já má takhle za sebou 3 děti. Lékař mi dal papír na PPm 6 týdnů před termínem. To jsem poslala do práce. Došla jsem na ÚP od toho data zrušit RP. Na ÚP mi ještě dali formulář, který jsem poslala OSSZ k vyplnění, došel poštou, zanesla jsem na ÚP. Toť vše. Do práce to mám cca 50km, vše jsem vyřešila poštou. Jen ÚP osobně. po porodu jsem poslala do práce ofocený rodný list.

luca1987
autor
25. kvě 2017

@almara2 moc moc dekuji za odpoved.

astyna
25. kvě 2017

@almara2

super za info, to se mi hodí taky 🙂 a stačí zrušit rodičák ten samý měsíc, kdy má chodit PPM? aby pak další měsíc něco přišlo...

lucinka58
25. kvě 2017

já to mám za sebou dnes 🙂 do práce jsem donesla papíry o nástupu na MD 6 týdnů před porodem. následně jsem šla na pracák, kde jsem podepsala, že žádám o ukončení RD s tím, že ode dne (nástup na mateřskou) mám nárok na vyplácení mateřské. kdy a jaké peníze dojdou by mě taky zajímalo. paní mi říkala, že to budou muset nějak přepočítat a dopočítat a že mi dají vědět na jakou výši dávky mám ještě nárok a jestli vůbec 🙂 nějak jsem se v tom ztratila 🙂

almara2
25. kvě 2017

@astyna rodičák je zpětně, takže v říjnu za září. ale mám pocit, že při přechodu na PPM, pokud jdeš třeba začátkem měsíce a tím pádem bude PPM víc než rodičák, nedostaneš nic

astyna
26. kvě 2017

@almara2
Ano to vim,pocitam,ze budu mit ppm jen za tyden ci dva,zbytek doplati rodicakem do vysi toho rodicaku.