Přechod z rodičovské zpět na mateřskou

maice
24. únor 2017

Ahoj holky, prosím o radu, pokud máte někdo zkušenost. V pondělí 27.2 nastupuji na mateřskou dovolenou, doma máme dvouletého chlapíka, tudíž jsem toho času na rodičovské, kterou bohužel nestihnu celou vyčerpat. Co jste zařizovali, nahlašovali atd. atd. Já se zkusila informovat na úřadu práce, ale moudrá z toho nejsem :(
Děkuju

xpila
24. únor 2017

@maice Musíš na ÚP zrušit pobírání RP.

ojo
24. únor 2017

Mě dali na úp Potvrzení ovlivňující nárok rodičovského příspěvku, že mě ho musí na ossz vypsat, že jsem nastoupila na mateřskou...nastupovala jsem 8.12.2016, po novým roce jsem zašla na ossz, paní mě to tam vyplnila a s tím papírem jsem šla zpátky na úp a zrušili mě rodičák...pak už tenhle papír nebudu muset znovu dokládat, když půjdu opět na rodičák 🙂

maice
autor
24. únor 2017

@ojo Tak to je ončo, paní z úp mi volala a říkala ať si ten dokument stáhnu a přinesu, akorát říkala, že až po vyplacení první mateřské, takže to jde i dřív? Rodičovskou mi pozastavila k datu nástupu i po telefonu, jen na vyplacení za únor si počkám :(

ojo
24. únor 2017

@maice já tam byla myslím někdy už 4.tého a dávka sice nebyla ještě vyplacena, ale už to tam paní viděla spočetené 🙂 nebo si takhle na začátku března na ossz zavolej (odd nemocenské), jestli ti už bude paní schopná ten papír potvrdit, abys tam nešla zbytečně moc brzo...

maice
autor
24. únor 2017

@ojo dekuju 🙂

maice
autor
27. bře 2017

@ojo Mohu se ještě zpětně zeptat? Které jméno dítěte jsi tam vlastně vyplnila, pokud jsi pak už nemusela znovu, jsem asi natvrdlá...

ojo
28. bře 2017

@maice nepsala jsem tam žádné jméno dítěte...je to potvrzení na mateřskou dítěte, se kterým si těhotná, takže i v té kolonce je napsáno, že pokud se dítě nenarodilo, tato část se nevyplňuje...