Přídavek na dítě. Mám na něj nárok?

pipapi
26. srp 2019

Ahojky, mám jedno dítě s ex partnerem, který neplatí na maleho nic , nemá zájem prostě jakoby neexistoval, ví se že nepracuje a ani s náma když byl tak nepracoval. Možná tak na černo.. Hledá ho policie. atd. Nepobiram přídavek na dítě , jen rodičovský. Mám nového přítele , normálně pracuje , má měsíční průměr 24000,- já tedy rodičovský příspěvek 7600, na mateřskou jsem nárok ani u jednoho neměla . Chci se zeptat zda mám nárok na přídavek na dítě, a jestli se to posuzuje podle ex přítele a teď nového a jestli se to dá dát zpětné, pokud něco bude ..děkuji za odpověď

pipapi
autor
26. srp 2019

Jo a mám měsíční miminko s novým přítelem. Omlouvám se že píšu takhle neohrabaně ale na mobilu se mi stránky špatně zobrazují

veronika8808
26. srp 2019

Asi nejlepší bude zajít na sociálku a na vše se zeptat.Mam pocit,že se započítávají všechny příjmy osob žijících v jedné domácnosti (nebo si to takhle aspoň pamatuji před léty) . Byla jsem s dcerou sama a můj čistý měsíční výdělek byl 18tis a na přídavky jsem neměla nárok

jitka_cv
26. srp 2019

Dokládá se příjem všech společně žijících osob v domácnosti, dle vašich příjmů nárok nemáte.

jitka_cv
26. srp 2019

Nesměli by jste mít víc jak 25500