Přídavky. Měla úřednice pravdu?

anezkapremyslovna
15. zář 2021

Dobrý den, má malyho syna a jeho otec s námi není už od začátku těhotenství, dítě nechtěl a chtěl mě poslat na potrat. Tudíž není i v rodném listě. Paní na úřadě mi sdělila, ze nemám žádný nárok na žádné příspěvky. Prvně se mám pry dohodnout s otcem dítě aby platil alimenty ze je to jeho povinnost ( já to vím ale když neměl zájem když se to dozvěděl byl opravdu sprostý ) chci se zeptat zda mě paní pouze neodbyla nebo měla pravdu.

ajja87
18. zář 2021

Me by tedy pro ty chytré ženy zajímalo, proč tedy stát takové příspěvky nabízí, když tedy o ně nemůže člověk požádat? To jsou podle vás tedy určený pouze pro naše,, jine,, spoluobčany???? Kdyby vy jste se dostali do podobné situace, budete první kdo poletí na úřad žádat o nějaké příspěvky...

anezkapremyslovna
autor
18. zář 2021

@ajja87 také si myslím ze budou stát v první radě a ještě tam budou hádat 😉

drep
18. zář 2021

@anezkapremyslovna hele, už jsi trochu přes čáru. Jako fakt ti přijde normální, že se přece nebudeš obtěžovat/ponižovat/ vyžadováním peněz po tom, kdo ti dítě udělal, ale je úplně cajk je chtít po mně, po ostatních mámách/ostatních daňových poplatnících? Stát peníze nemá, stát je jen někomu bere, aby je dal někomu jinému. A za tvé dítě jsi zodpovědná ty a jeho otec, až když na to vy dva nestačíte, má přijít pomoc v podobě záchytné sítě státu. Když vidím, kolik peněz ročně státu odvedu (pracuju i při dítě) a pak tu čtu furt dokolečka podobné příběhy “otec je debil a já se nebudu obtěžovat s ním dohadovat”, tak mě to značně rozlazuje.

anezkapremyslovna
autor
18. zář 2021

@drep nebudu se tady obhajovat jen jsem na úřadě ptala a nestala tam s natazenou rukou, ze chci peníze. A přes čáru jsou některé komentáře a soudit lidi bez toho ze je znáte je taky hezky. Nic méně přeji vám hezky zbytek dne 😉

tasimia
18. zář 2021

@ajja87 do podobné situace? Minulý rok jsem přišla já o brigádu skrze Covidu a můj měl omezenou práci. Takže donesl domů třeba o 15-20k méně. Celkem velké peníze. Pak byl dokonce doma za pár susnu a ty si vážně myslíš, že nám stát něco dal, když jsme měli malé dítě? Ejhle dal nám velké prd! My museli sáhnout do úspor, které jsme si pracně našetřili. A pak přijde někdo takový, kdo si promiň, ale naprosto nezodpovědně udělá dítě, bez peněz, bez ničeho a jde žebrat k státu a vzteká se, že jeje úřednice mi řekla , že dostanu velký, kulový. A podobné příspěvky tu jsou na denním pořádku.. Tak neříkej, ze ty co tady nejvíc křičí, by tam stály jako první, protože my na ty dávky, nemáme nárok. Takže ano měl by se starat otec..
@drep líp bych to nenapsala.

anezkapremyslovna
autor
18. zář 2021

@tasimia zebrat ? Sakra prvně čtete co člověk píše ze byl zeptat 🤦‍♀️ A už vůbec se nevztekam 😂

tasimia
18. zář 2021

@anezkapremyslovna píšu všeobecně, že takové příspěvky jsou tu na denním pořádku. A pracovnice té neodbyla, když si byl tatínek schopný dítě udělat at se i postará.

ajja87
18. zář 2021

@tasimia hmm a z čeho se ti vyplácí rodicak? Z MYCH/JEJICH daní a taky ti tu nikdo nevycita, že jsi o něj byla zažádat...Rozhodně mi přijde smysluplnejsi platit prispevky z našich daní maminkam/tatinkum, co se o ty děti aspoň postarají, než když zůstanou bez prostředků a malé nakonec skončí v kojenaku, decaku a nebo chudak ještě malý v babyboxu... Me se třeba nelíbí, že z našich daní platím vrahy, zloděje a podobné existence ve vězení, který se tam mají jak prasátka v zite... Hele koneckoncu je to zbytečná diskuze, jelikož nevíš jak to mezi nimi bylo/je...

tasimia
18. zář 2021

@ajja87 jenže já při RP normálně pracuji, takže odvádím pořád státu, takže vlastně svým způsobem, si to platím i já. Nemám nic zadarmo, víš 😉.