Přídavky na děti + příspěvek na bydlení. Poradíte, prosím?

22. srp 2023

Potřebovala bych trochu poradit ohledně žádosti o přídavky na děti a příspěvek na bydlení.. Jelikož jsem nikdy o nic nežádala, mám v tom trochu chaos 🙈 Protože je manžel od června v pracovní neschopnosti a já na rodicaku, zjišťovala jsem nárok a vyšlo mi, že s dvěma dětmi bychom měli mít nárok na oboje a podle všeho jsme měli nárok už i předtím, než manžel onemocněl, minimálně od ledna 🙈 Žádosti budu moct podat začátkem září, jelikož dříve nebude mít manžel potvrzení o příjmech od zaměstnavatele. Raději si požádal o potvrzení příjmů za obě čtvrtletí... Žádosti chci podat elektronicky a nejsou mi jasné právě ty časové úseky 🙈 když budu žádosti podávat začátkem září, nevím, jestli dokládat příjmy jen za druhé čtvrtletí nebo i za první a odkdy tam zadat datum, že o tyto dávky žádám 🙈 navíc je uvedeno, že lze zadat až tři měsíce zpětně a já v tom mám absolutní zmatek. Pokud jste někdo moudřejší a poradíte, prosím, budu moc ráda. Jinak samozřejmě budu zmateně volat na ÚP a snažit se to zjistit 😁

malinkata
22. srp 2023

Tak pokud lze žádat pouze 3 měsíce zpětně, tak budete žádat v říjnu a dokládat 7,8,9 /2022

hezz17
22. srp 2023

@malinkata 2023 😁

sisa158
22. srp 2023

Můžete si zažádat ještě v září a dokládat budete příjmy za druhé čtvrtletí a v říjnu budete žádat znovu a dokládat příjmy za 3.čtvrtletí

autor
22. srp 2023

@sisa158 to ano, jen nevím, odkdy mám napsat, že žádám 🙈🙈😆

autor
22. srp 2023

@malinkata zadat mohu v září a doložit určitě druhé čtvrtletí. Jen právě nevím, co uvést za termín odkdy žádám... To je pro mě matoucí 🙈

autor
22. srp 2023

Jestli se píše to září, nebo od června, když tři měsíce zpětně, nebo jak 🙈🙈🙈

sisa158
22. srp 2023

1.7.

sisa158
22. srp 2023

příjmy za 2.čtvrtletí se dokládají na přídavky červenec,srpen,září

autor
22. srp 2023

@sisa158 děkuji ☺️ a když se píše, že lze žádat tři měsíce zpětně, tak když dodám příjmy i za první čtvrtletí, tak to může být od 1. 6.? Já totiž absolutně netušila, že jsme na to měli nárok i dříve, než naše příjmy ještě více klesly 🙈

kakba
23. srp 2023

Jen pozor. Da se 3.mesice zpetne, ale je dulezite jake datum napises, protoze kdyz podas 1. 9, napises datum 1.6, kdyz to posles na urad 6.9. Napises ze zadas od 6.6. Chapeme se? Proste 3 mesice zpetne. Nevyplati ti cele mesice, kdyz zazadas v pulce zari.

autor
23. srp 2023

@kakba moc děkuji, to je dobré vědět 😉

autor
23. srp 2023

@kakba moc děkuji, to je dobré vědět 😉

veroniquecz
23. srp 2023

@kakba to jsi vycetla kde?? Tyhle dávky se nerozpocitavaji na dny.

kakba
23. srp 2023

@veroniquecz nevycetla, nasi zamestanci to tak maji.

veroniquecz
23. srp 2023

@kakba tak v tom případě si to neumí spočítat. Proč bych schválně zadala pozdě? Obzvlášť když je to zpětně a ta potvrzení, respektive výplaty už mám. 🤦🏻‍♀️

malinkata
23. srp 2023

@hezz17 Ježíš ajo

sisa158
23. srp 2023

@kakba Je to zvláštní, o tyhle dávky se žádá čtvrtletně a vždy od 1.v měsíci.

kakba
23. srp 2023

@sisa158 to neni pravda. Muzes zadat ktery den chces a pak 3.mesice zpetne k tomu samemu datu.

sisa158
24. srp 2023

@kakba tak ja tedy žádám už rok a půl, papíry posílám cca v půlce měsíce, záleží kdy mi je potvrdí účetni a vždy od 1. v měsíci. Přídavky jsou dávka vždy za celý měsíc, nekrátí se.

autor
24. srp 2023

@sisa158 takže když budu moct zadat až cca 5. 9., kdy dá manželovi externí účetní potvrzení příjmů za první i druhé čtvrtletí, tak mohu žádat jako od 1. 6., když uvádějí tři měsíce zpětně? Já jsem z toho opravdu jelen, jelikož jsem mimo rodicaku nikdy o nic nežádala a netušila, že už minimálně od ledna máme nárok na přídavky i na příspěvek na bydlení 🙈

sisa158
24. srp 2023

Dokládáš příjmy za 1. a 2. čtvrtletí,napiš,že žádáš od 1.4.2023 a uvidíš. Oni Ti stejně pošlou vyrozumění ,odkdy Ti to opravdu schválí.Tím nic nezkazíš.A dej pak vědět jak jsi dopadla.😉

autor
24. srp 2023

@sisa158 dám vědět 😉

veroniquecz
25. srp 2023
veroniquecz
25. srp 2023

@sisa158 udělala bych to stejně. Taky jsem se nesetkala s tím, ze by se drolilo na dny.

veroniquecz
25. srp 2023

@sisa158 akorát tedy ne od 1.4., ale od 1.6. , jde to max tři měsíce zpětně od data podání.

sisa158
5. říj 2023

Ahoj,tak jak to dopadlo s těmi přídavky?🙂