Přijde nebo nepřijde tento měsíc rodičovský příspěvek?

bruxa1985
14. zář 2016

Ahoj holky,
asi každá čekáme na tu almužnu od státu.Chodí pravidelně kolem 10. dne v měsíci.Když jsem neměla složenku na peníze ani v pondělí ve schránce,tak jsem si zavolala na pobočku v Příbrami,abych se dozvěděla ke kterému dni budou tedy peníze posílat.A paní úřednice s klidem odpověděla,že jestli mám peníze posílané na složenku,tak to neobdržel nikdo a problém je mezi bankou a Českou poštou a neví se ke kterému dni peníze budou,protože úřad odesílal peníze 1. září.Kdybych neměla manžela,tak je vlastně každému jedno,že bych třeba neměla co dát dětem.Je mě líto hlavně těch maminek co jsou samoživitelky a čekají na ty peníze jako na smilování boží.Přijde mě velice nespravedlivé,že ty co si to posílají na účet to mají už dávno na svém účtu a ty co to mají na složenku,tak vlastně ani neví,kdy peníze dostanou.Tak holky co ste ještě nedostali složenku,tak Vám držím pěsti ať to zvládnete a ať Vám peníze brzy přijdou. 😉 😉 😉 😉

evulina77
14. zář 2016

jako chápu, že je blbý, že peníze nechodí v předem určený čas, ale označení tohoto příspěvku za ALMUŽNU od státu je silný kafe. Buďme rády, že tyhle peníze máme a že můžeme být doma se svými dětmi dýl a že je nemusíme posílat do jesliček už třeba v půl roce, jak je to jinde v Evropě... Pokud je ti to málo, tak jdi vydělávat a nečekej až ti stát, pro tebe tak malé a nedůstojné peníze, pošle.

bruxa1985
autor
14. zář 2016

@evulina77 Tak vzhledem k tomu,že já doma na zadní části nesedím,tak si přivydělávám 😉 😉

astyna
14. zář 2016

Kdybych měla vyžít jen z příspěvku od státu, tak se můžu jít pást 😀 my ani na to nemáme nárok.

somalicats
14. zář 2016

A to je problem nechat si prispevek posilat na ucet?

evulina77
14. zář 2016

@bruxa1985 mě jen nadzvedla ta almužna, jinak to neřeším

bruxa1985
autor
14. zář 2016

@somalicats Ne není ,ale jsou takové maminky,které nemají účet a posílají si to na složenku.

bruxa1985
autor
14. zář 2016

@evulina77 Tak je to almžna třeba pro ty maminky,které jsou samotné na děti,táta posílá alimenty,jak se mu zlíbí.Tak to bylo myšleno. 😉

bruxa1985
autor
14. zář 2016

@astyna Máš na něj nárok,jako každá. 😉

astyna
14. zář 2016

@bruxa1985

příspěvek na dítě myslíš? Ne my jsme přesáhli 😠 mám jen RP.

bruxa1985
autor
14. zář 2016

No já mám na mysli ten příspěvek po mateřské těch jak je bud do 2,3,4 roky věk dítěte

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@evulina77 smim se zeptat, s kterymi staty Evropy nas srovnavas?

astyna
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje

Švýcarsko? jednou to už tady zaznělo, nebo Německo?

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@astyna materska ci rodicovska je tam sice kratsi, ale matky tam zustavaji prumerne do dvou let, dostavaji jine prispevky

bruxa1985
autor
14. zář 2016

Chci jen říct,že nechci tady vyvolávat dohady,jen jsem chtěla podpořit ty maminky co na to čekají,jsou samotné na vše a čekají,až jim ty peníze přijdou.

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@bruxa1985 pozde. Uz jsi nemakacenko, co natahuje ruku ke statu a jeste nevdecna.
Ale nevim, kde si stezovat, Ceska posta haze stiznosti do kose

astyna
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje

Kamarádka, která pracovala na přepážce, tak říkala, že mají listinu se jmény stěžovatelů a těm se přednostně posílá vše 😀 Také tam visím poté, co mi doručili kabelku do schránky - nemusím ani říkat, jak ten balíček vypadal.

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@astyna to je dobre vedet 😀

bruxa1985
autor
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje No jo,ale tak je zase fajn být nemakačenko,ještě jako abych dostala takové přídavky od stát jako jiná narodnostní menšina 😉 😉

evulina77
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje Belgie, Portugalsko, Anglie, Norsko apod.

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@evulina77 myslis, ze byt matkou v cr je lepsi, nez byt matkou v Belgii? Ze Belgie matky podporuje min nez CR?

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@bruxa1985 to je tezke. Myslis, ze mensina by nepracovala, kdyby dostala prilezitost a adekvatni mzdu za praci? Ja nevim, neznam je.

evulina77
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje myslím, že mít dítě v ČR je lepší, než třeba v Belgii. Protože můžeš být s dítětem doma do 3 let a věnovat se mu a do školky ho dávat, až je na to připravené. Právě mám známou v Belgii a tam je norma dávat dítě do jesliček v 9. měsíci. Pokud ho nedáš, tak pro tebe už nebude místo dál. Navíc i v Belgii jsou potřeba dva příjmy, takže chtě nechtě jde dítě do systému. A podle mě je pro dítě důležitý ten základ, který mu dá právě rodina. Protože když dáš dítě tak brzo do jesliček, tak s tím souvisí i tlak na psychomotorický vývoj a třeba i posazování dítěte (ještě před tím než si samo sedne), ztráta pečující osoby, kterou dítě potřebuje a na kterou se fixuje apod.

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@evulina77 a kdyby nesla do pre po tech 9.mesisich, tak ji stat necha bez prostredku?

bruxa1985
autor
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje Hele ber to tak,že jiný kraj,jiný mrav.Prostě mžeme být vlastně rády za to co dostáváme a je to,ale stejně si myslím,že pro matky samoživitelky je to almužna a mají co dělat,aby vyšli od výplaty k výplatě

evulina77
14. zář 2016

@bruxa1985 hele ono být menšina není takové terno, jak se zdá. Ale to je na jinou debatu. Jen si myslím, že je problém získat práci s jménem třeba Horvátová, třeba i se šesti dětma a se základním vzděláním. A pokud je člověk aspoň trochu normální a při dávkách máš víc peněz, tak volíš dávku, ne? Neznám nikoho z většiny, kdo by dobrovolně chodil do práce a měl z toho míň peněz, než aby byl doma za víc. Chyba je v nastavení systému, kdy je minimální mzda nižší než potřebuješ na život. A taky je pravda, že když se citelně sáhne na dávky pro lidi, kteří nemají vzdělání ani chuť do práce, tak se to hned promítne v kriminalitě. Nikdo dobrovolně neumře hlady. Takže je potřeba najít zlatou střední cestu...

evulina77
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje ano, nikdo jí nic nedá. Pokud se domluví doma, může zůstat, ale zadara

bruxa1985
autor
14. zář 2016

@evulina77 Podívej moje máma celý život pracovala,pak prodělala rakovinu,tedy tumor dělohy v posledním stadiu,měla už na mále,ale dostala se z toho,pak když se vyléčila šla zase makat,dostala důchod 11 500.Nájem v bytě má 10500,když zažádala o příspěvek na bydlení,byl zamítnut vzhledem k tomu,že tam byl přihlášený bratr a i když donesla nájemní smlouvu,že má podnájem a bydlí jinde stále je zamítnut dokud se bratr neodhlásí.

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@evulina77 zajimave, ale flexibilni a zkracene uvazky tam maji, ne? Taky pocitam, ze tam je mensi diskriminace na trhu prace a mozna i kvoty? Ono to totiz neni jenom o te materske, ale celkove o prilezitostech a stat ma nastavit podminky pro zeny legislativou a preskolnimi zarizenimi. Mam pocit, ze u nas zenam nedavaji na vyber, skolky pomalu nejsou pro trilete deti, natoz pro mladsi, zkracene uvazky nejsou, i kdyby zena chtela jit do prace, tak ta obycejna, co chodi treba na smeny do fabriky, ma uz prvni problem pri pohovoru, druhy pri prvni nemoci ditete. Take si myslim, ze belgicti obcane maji vetsi pravdepodobnost se uzivit zbjednoho platu, nasetrit na dobu materske apod. Neni to o davkach ze statu, ale celkove o systemu, jak matky podporovat

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

A nejenom matky, treba OSVC, celkove obyc obcany. Ja mam dvoje obcanstvi a premyslim o tom, ze druhe dite budu mit proste v druhem state, tady je to marnost.

somalicats
14. zář 2016

@bruxa1985 Mas pristup na internet, jinak bys tu nepsala. Za tu dobu uz sis davno mohla ucet zalozit on-line, je spousta bank, ktere to umoznuji, vedeni uctu maji zdarma, a uz sis davno mohla pozadat o zmenu zpusobu vyplaceni rodicovskeho prispevku. Ceska posta je kapitola sama pro sebe, a pokud na ni chces i nadale spolehat, tak spolehej, ale pak se tu nevztekej.