Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Příspěvky na dítě, mateřská, rodičovská

nikolacirokova
6. led 2017

Dobrý den maminky měla bych pár otázek.Rodit mám 8.2.2017 teď by se měli vyřizovat různé příspěvky a mateřskou.Chlapecka mám vymodleneho bohužel tatínek nás nechal když sem byla ve třetím měsíci vůbec se nezajímá tak sem dospěla k názoru že nechci aby podepsal otcovství navíc se musím odstěhovat od rodičů tak mám podanou žádost na bytovém odboru.Bohuzel marodim od začátku těhotenství měla sem to hodně těžký a teď nevím jestli úřady budou počítat můj normální plat který činil přes dvacet tisíc nebo marodku kterou sem měla osm tisíc a vůbec nevím tak všeobecně jak mám vše vyřídit nebo se to vyřizuje až po porodu možná sem tenhle dotaz nepatří pokud bude vadit vymažu děkuji moc a přeji příjemný zbytek dne

j.a.n.i
6. led 2017

@nikolacirokova No, je to jednoduché, bez otce v rodném listě dostaneš máš nárok akorát tak mateřskou, rodičák a případně přídavky na dítě, které ale s ohledem na plat nedostaneš, neb se počítají z platu před rokem. Na další dávky nárok nemáš, jako první se mají starat rodiče a až pak stát, ty se dobrovolně vzdáváš příspěvku od otce, taky stát další příspěvky platit nebude.
Plus tedy z platu přes 20 tis. je nemocenská více než 8...

soyevita
6. led 2017

@nikolacirokova Tak za 1.nemocenská z 20tisíc není 8tisíc
2.PPM se vypočítává z doby ,kdy jsi nemarodila.Takže s největší pravděpodobností nebudeš mít nárok ani na porodné.Ani na přídavky.
A prvního půl roku asi ani na bydlení.
Nárok Ti nejspíš vznikne až začneš pobírat rodičák

j.a.n.i
6. led 2017

@soyevita No, to nejdříve musí mít nějaký svůj byt, u rodičů ji nárok taky nevznikne.

majkoz
6. led 2017

@nikolacirokova "přes dvacet tisíc" plat jsi měla ofiko?

medulinek
7. led 2017

Ja mela plat 18-19 a nemocenskou cca 11.

lenusaak
7. led 2017

To mi přijde teda taky dost málo na nemocenskou z platu 20ti tisíc..
A jinak souhlas se @soyevita 😊

Sem začni psát odpověď...

Odešli