Rizikové těhotenství, může být kvůli synovi na PN manžel?

maky12
6. zář 2016

Dobrý den,
zajímalo by mě, jaké jsou možnosti péče o starší dítě v případě, že já nemohu. Jsem momentálně na mateřské dovolené a čekáme dvojčátka, těhotenství může být rizikové. Pokud bych se nemohla postarat o syna (19 měsíců), existuje nějaká alternativa, že se o synka může postarat manžel a být např. na nemocenské nebo tak něco? Děkuji za odpovědi. Hezký večer 🙂

mandala
7. zář 2016

Snad nebudu psát nesmysl, ale podle mě by měl nárok na OČR pouze v případě, že ty budeš hospitalizovaná v nemocnici.

barasrotyrova
7. zář 2016

@maky12 ahoj, pokud by jsi měla nějaké zdravotní omezení (klid na lůžku apod.) a byla doma, může mít manžel vypsané OČR na tebe (nejčastěji napíše tvůj gynekolog nebo praktik). Pokud by jsi byla hospitalizována, mohl by vypsat OČR pro manžela pediatr synka. OČR je na deset dní, pak se musí ukončit a po pár dnech by se dalo vypsat znovu. Když by chtěl manžel PN, musel by ke svému doktorovi a tam už by pak záleželo na dobré vůli pana doktora. Každopádně v PN by byl omezený vycházkami (max. 6 hodin denně) a pokud by to nebylo na delší dobu asi by i víc tratil na financích. Takže PN bych volila asi v případě, že by to bylo na měsíc a více, ale třeba ti tady poradí holky něco lepšího.

demetritis
7. zář 2016

Kdyby to byl delsi problem on muze jestli mate u synatora rodicovskou prejut na ni a ty na neschopenku ale budete financne asi stratovy

maky12
autor
8. zář 2016

Holky, moc dík. S finanční ztrátou se trochu počítá, budeme to muset pořádně promyslet a propočítat. Pokud bych chtěla ukončit rodičovskou a jít na neschopenku, musel by mi to zaměstnavatel povolit (což nemusí) a o tom silně pochybuji 🙂