Rodičovská 4 roky, nástup do nové práce. Poradíte prosím?

nelinecka1
5. srp 2020

Mohl by mi prosím někdo poradit?
Pracovala jsem před nástupem na mateřskou v penzionu. Během rodicaku jsem chodila různe vypomahat, poslední rok jsem tam byla téměř na plný úvazek (na černo),chtela jsem zaměstnavateli vyjít vstříc. Nyní však hledám novou práci, jelikož mě chování zaměstnavatele ujistilo v tom, že chci víc (pracující v cestovním ruchu pochopí). Mmj jsme byly domluveni, že od 1.8. chic nastoupit ofiko. Je 5.8. A nic se neděje. Pokud mi trvá pracovní poměr od doby před mateřskou, musím dát 2 měsíční výpověď? Jde o to, že jsem Bc. a mám nějaké pohovory, u jednoho je nástup 1.9.(na úřadě). Vím, že zaměstnavatel je povinen mi držet místo 3 roky, pak je to na dohodě. Nic nemám dal podepsané, dohodnout jsme se měli před 1
8.,ale dělá mrtvého brouka,tim pádem nedodrzel dohodu,. Nejsme domluvené na platu, momentálně mi vůbec nevyhovuje pracovní doba, chování k ostatní zaměstnancům ani ke mě, viz smlouva od 1
8. Není mi 20,abych se doprosovala zákonem daných věci a už nechci vycházet vstříc, aby oni měli víc.

volfici
5. srp 2020

Chápu tedy správně, že jsi oficiálně byla na rodičovské dovolené do tří let věku a poté ses se zaměstnavatelem domluvila na neplaceném volnu? Do kdy jsi s ním domluvená na tom neplaceném volnu? Pokud do 31.7., tak jsi 1.8. byla povinna nastoupit do práce a on je povinen ti práci přidělit. Každopádně pracovní poměr ti trvá, tudíž platí ujednání z tvé pracovní smlouvy. Tedy i plat a určitě i výpovědní lhůta 2 měsíce. Pokud chceš skončit dříve, jedinou možností bude dohoda.

nelinecka1
autor
5. srp 2020

Ano, přesně tak, byli jsme dohodnuti na neplacenem volnu. Ok, dohodu zvládnu, jen jsem chtěla vědět možnosti. Díky za radu.