Rodičovska dovolená a školka

tereza1316
24. srp 2018

Měla bych takovou otázku, malé bylo teď 18 měsíců. Do školky by měla jít v únoru 2020 a rodičovskou dovolenou mám tedy do února. Myslíte že mi malou v tom únoru vezmou do školky? Nebo je lepší si rodičovskou prodloužit na čtyři roky aby šla malá do školky až od září? A já bych si pak našla nějakou brigádu. A měla jsem smlouvu na dobu neurčitou, ale přestěhovali jsme se do jiného města takže se do práce vracet už nebudu. Kdy je potřeba dát výpověď v práci? Nebo případně kdybych si to nechala prodloužit tak musím poslat nějaký papír do práce.? Omlouvám se za dlouhý dotaz ale moc se v tom neorientuji. Moc všem děkuji za odpověď

johanka1892
24. srp 2018

@tereza1316 řešit školku je asi dost brzy,ale zkusila bych si tam zavolat,neboť v každé školce je to jinak,některé přijímají jen jednou ročně,některé i v lednu,ale záleží,jakou mají kapacitu a taky na tom,jestli se jim to podaří naplnit najednou..u nás třeba berou jen od září,pokud mají místo,dítě vezmou i déle.Co se týče práce,výpověď můžete dát kdykoliv,rodicak vyplácí úřad práce,tak za vás bude zřejmě platit pojisteni,ale na úřadu práce Vám poradí,myslím,že to tak je 🙂

kytkata
24. srp 2018

@tereza1316 ahoj,to jestli ti dítě přijmou nebo nepřijmou do školky ti nejlépe řeknou v nějaké konkrétní školce ,kterou máš vyhlídnutou. Záleží na okresu , konkrétním městě ,nebo třeba i městské části ...,jak je ta která školka z řad rodičů poptávaná. To nejlépe zjistíš ,když si školky ve svém okolí obvoláš a přímo zjistíš u nich konkrétní info o přijímacím řízení,podmínkách atd. Výpověď u zaměstnavatele myslím zase zjistíš nejlepe právě u zaměstnavatele 😉 Myslím,že je to vše o vzájemné domluvě .