Rodičovská dovolená, kdy by se střídala matka s otcem

janinaj20
11. lis 2010

ahoj. chci se zeptat, zda jste se nekdo z vas nesetkali s tim, ze na rodicovske dovolene 3roky se vystrida matka i otec ditete.
jak to je?je mozné aby byl treba otec s ditetem treba 1 rok doma a matka 2 roky?, dle dohody. nebo jsou i nejake varianty, treba stridani po pul roce dle dohody.

kikimaruska
11. lis 2010

Tak toto je zajímavé téma...sice se netýká přímo mě, ikdyž problémy ohledně péče o malého jsme řešili též. Kamarádka má s bývalým manželem v péči 3l kloučka, střídají se od jeho 2 let po 14 dnech. Ale mají to jen upravené pro sebe...protože otec je podnikatel a práci si může zařídit a být s malým doma. Ona má rodičovskou do 4 let, jelikož práci nemá a nemuže zatím ani sehnat a kdyby měli střídavku "legálně" byly by tam nějak ty problémy s rodičovskou, že by jí matce vzali, nebo zkrátili-to opravdu ale nevím, takže aby se vyhnuli těmto problémum, v péči má malého soudně matka a bere rodičák, ale mají s ex.střídavku a on si malého každých 14 dní bere. Ale dává ji poloviční alimenty, oproti stanoveným soudem...Vše ale jen na dohodě a soudně je v péči matky. Jakmile matka najde po 4 letech (i dřív) práci, tak zažádají o střídavku oficiálně.

niki2
13. lis 2010

Ja myslim, ze to takhle jde, proste ten co chce ukoncit, tak to ukonci na socialce a tomu druhemu musi vyhovet zamestnavatel a nejspis to jde zmenit i vickrat, jen je s tim papirovani. Tim ale nemyslim stridani po 14 dnech, ale jak pises treba ten rok nebo aspon nekolik mesicu