Rodičovská dovolená, stačí zajít na úřad práce?

tereza1316
21. kvě 2017

Holky ráda bych se vás zeptala na něco ohledně rodičovské dovolené. Jsem na mateřské od 23.12. 2016 a teď bych si měla vyřizovat rodicak. Tak se chci zeptat jestli stačí zajít na ÚP v trvalém bydlišti a tam se vše vyřídí? Nebo jestli musím ješte na jiné úřady třeba ohledně formuláře-Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku. Moc děkuji za odpovědi 🙂

kacireksro
21. kvě 2017

jeste musite na okresni spravu socialnich veci,tam vam potvrdi denni vymerovaci zaklad.podle ktereho si budete moct zvolit vysi rodicovske dovolene.to bude asi ten formular co mate uveden vyse,uz nevim presne jak se to jmenovalo.a pak uz normalne na ÚP.takhle jsem to mela ja kdyz jsem si vyrizovala rodicak v unoru

tereza1316
autor
21. kvě 2017

@kacireksro dekuji za odpověď. A musím OSSZ do Prahy když jsem tam pracovala. Nebo mohu i tady v Pardubicích když tu teď bydlime?

kacireksro
21. kvě 2017

@tereza1316 ja myslim ze to bude snad podle trvaleho bydliste,pokud to tak neni tak me snad nekdo opravi

tereza1316
autor
21. kvě 2017

@kacireksro dobře dekuji ja četla zase že to musí být podle sidla zaměstnavatele proto se ptam.

kacireksro
21. kvě 2017

@tereza1316 tak to fakt nevim,ja pracovala ve stejnem okrese kde byl ossz.

batavychi
21. kvě 2017

Na OSSZ se muze kdekoliv (tak mi bylo receno když jsem si to taky zjistovala), můžeš i nekoho zplnomocnit aby ti to vyridil za tebe a muzes i formular poslat do Prahy na PSSZ. Ja to posilala a do týdne mi to přišlo potvrzené.

ajja87
21. kvě 2017

Můžeš na OSSZ v místě bydliště. můj zaměstnavatel má taky sídlo v Praze a normálně mi to potvrdili v místě bydliště.

tereza1316
autor
31. kvě 2017

A musí mi i něco potvrdit zaměstnavatel nebo ne? 🙂

kacireksro
31. kvě 2017

@tereza1316 ja myslim ze ne,jen jsem vyplnila formular a pridala k tomu potvrzeni z ossz a na up mi pak pani rekla kolik si muzu nastavit RP