Rodičovský příspěvek, jaké jsou částky při jaké délce?

klaraslavickova
15. pro 2017

Prosím holky jak je to s penězma po porodu?
U prvni dcery jsem neměla dopracovalo takže to bylo snadné ale teď je to jinak.. nastoupila sem do práce ale bohužel sem měla zdravotni problémy takže sem marodila 8 měsíců a potom jsem dala výpověď protože práce nebyla slučitelna s mou nemoci a nastoupila sem do nové vlastně hned druhy den tam sem byla 14 dni a zjistila jsem ze čekáme miminko doktorka mě poslala kvůli předchozímu potratu na neschopenku kde budu až do doby než budu mít těch 6tydnu před porodem.. na to prý nárok mam protože ikdyz sem marodila tak sem proste byla přes rok hlášena jako zaměstnána takhle mi to řekly na úřadech.. no a co je až porodim? To si musím něco obehat to je mi jasné ale není už mi jasné jak to funguje vim ze si mužů volit 2,3,4roky jake jsou ale částky při jake délce to nevím.. muže mi někdo prosím poradit hlavní problém je ze malý se narodí v unoru a já ho určitě nechci dávat do školky dřív než ve třech letech ale taky ne v polovině školního roku takže by šel až od září.. jak je to tedy nejlepší reseni

kaci11
15. pro 2017

Rodicovsky prispevek je 220000 a rozdel si ho na roky co chces byt doma. Vic ti nedaji. Ja jsem na tři roky a beru 6500,-. Kdyz budes na 4 bude to min,kdyz na dva bude to vic. Muzes si to spocitat sama. Ta castka rodicaku je vsude stejna. Ted od noveho roku navysuji ale jen pro ty co maji dvojcata a vic.

lavender21
15. pro 2017

@klaraslavickova materská sa vypočítava z platu a tá je 28 týždňov. Potom dostávaš rodičovský príspevok na dobu ako si sama určíš ako bolo písané vyššie. Mesačne maximálne v takej výške ako dostaneš materskú. Ak si zamestnaná, zamestnávateľ ti musí držať miesto max do troch rokov veku dieťaťa. Takže ak chceš byť doma do tri a pol roka veku dieťaťa, tak musíš požiadať zamestnávateľa o neplatené voľno čo ti dať nemusí...

klaraslavickova
autor
15. pro 2017

@lavender21 smlouva mi končí na konci tohohle roku takže mi myslím nikdo nic držet stejne nebude

lavender21
15. pro 2017

@klaraslavickova tak potom je to ozaj jedno, tak si vypočítaj počet mesiacov čo chceš byť doma a rozdeľ si sumu 220000,- 😉

stuplakova
15. pro 2017

@klaraslavickova Rozpočítej si to jak ti to bude nejlépe vyhovovat a podle toho si nastav částku, nevím jestli budeš mít nárok i na mateřskou, když jsi byla vlastně celou dobu na nemocenské, ale i kdyby jsi neměla tak od nového roku si můžeš taky volit délku rodičovského příspěvku, ale maximálně můžeš brát myslím 7600, víc ne.