Rodičovský příspěvek. Nevyčerpala jsem ho a skončil?

majinka1995
11. říj 2019

Ahoj holky mám takový dotaz teď v září mi skončil rodičák ale nepřišel mi žádný papír o ukončení mám vyčerpáno jen 203000,- za celou dobu rodičáku přijde mi zbytek doplácení do těch 220000 tento měsíc psala jsem tam kvůli tomu a přišli mi dva emaily kde skoro žádné vyjádření z jejich strany

betelgeuzz
11. říj 2019

A skončil ti proč? POkud jsi např. nastoupila na další mateřskou, tak ti to nedoplatí.

majinka1995
autor
11. říj 2019

@betelgeuzz skončil mi protože jsem měla mateřskou jen na tři roky

motylcice29
11. říj 2019

@majinka1995 mateřskou na 3 roky jsi určitě neměla, mateřská, respektive PPMje pouze 28 týdnu. Jaká byla měsíční výše rodičovského příspěvku, který jsi pobírala?

majinka1995
autor
11. říj 2019

@motylcice29 mateřskou jsem měla 7 měsíců potom jsem nastoupila na rodičák který jsem pobírala v částce 7000,-

martt
11. říj 2019

@majinka1995 Potvrzení ze ti skončíl rodicak ti přijde do měsíce. Pokud ti nepřišel dopis před ukončením, ze ti zvedají castku rodičáku, jak to prislo mne, tak ti do adi nedoplati. Zkus si tam zavolat. Mne končil k poslednímu srpnu a v cervenci mi poslali dopis ze mi zvedají cadtku o 500 Kč (ktere jsem tam měla na víc) . A koncem září, ze mi skončil rodičák.

betelgeuzz
11. říj 2019

Tak tím pádem ti rodičovský příspěvek neskončil, skončí ti, až vybereš 220 tis, dopis ti brzo příjde. Rodičák se nevolí na 3 roky, ale volí se měsíční částka příspěvku a podle toho se odvíjí délka pobírání.

hanka_12345
11. říj 2019

@majinka1995 to nechapu, ja jaem si na urade zazadala o prispevek 7300 a vyslocto na 31 mesicu...az uplyne 31 mesicu tzn vyberu cely prispevek, nastoupim do prace ...nerozumim tomu jak to muze skoncit aniz.by jsi vybrala? 🤔

ckei
11. říj 2019

@hanka_12345 ale rodičovský příspěvek nemá vůbec nic společného s rodičovskou dovolenou. To, že vybereš rodičovský příspěvek určitě neznamená, že musíš jít do práce. To je zase otázkou, do kdy máš nahlášenou u zaměstnavatele rodičovskou dovolenou.

ckei
11. říj 2019

@majinka1995 a skončila Ti rodičovská dovolená nebo rodičovský příspěvek???

ckei
11. říj 2019

@majinka1995 dítěti bylo předpokládám tři roky teď v září, takže ti dojde ještě RP za září v říjnu a pak určitě dorazí i dopis. Podle mě je vše v pořádku a částku budeš mít dovybranou v následující době.

veruvlv
15. říj 2019

@majinka1995 určitě neskončil, konci buď vyčerpánim částky 220000 nebo narozením dalšího dítěte a nástupem na novou PPM nb RP, pokud jsi se vrátila do práce, rodičák můžeš pobírat dal...a pokud jsi v práci a nemáš vyčerpanou celou částku, doporučuji dojít na UP, nechat si snížit částku na RP (nejméně lze 50,-/mesicne), aby jsi to pobirala aktivně ještě v únoru 2020 (resp. v lednu, ale doporučuji nastavit ndo února z důvodu sloučení těch 2 posledních částek) a tim padám v případě odsouhlasení 80tis. na to budeš mít nárok take a ke mzdě z práce budeš moc pobírat ještě RP ;) škoda o ty peníze přijít teď takhle, když to lze ještě rozložit (pokud teda nečekate třeba na leden další mimčo)