Rodičovský příspěvek podruhé, nejkratší varianta

linnhe
19. zář 2016

Ahoj maminky, v roce 2014 jsem šla na mateřskou a měla jsem i peněžitou pomoc v mateřství, a pak jsem měla rodičovský příspěvek tu nejvyšší a nejkratšíí variantu. Poté jsem opět šla rovnou na mateřskou a moje otázka zní. Mohu si zažádat o rodičovský příspěvek na sebe nebo musím na manžela, abych si mohla zase dát tu nejvyšší a nejkratší variantu? děkuji za odpovědi, nikde na internetu jsem to nenašla ☹

twinka89
19. zář 2016

může být opět ta nejvyšší také jsem to tak měla

linnhe
autor
19. zář 2016

@twinka89 Děkuji 🙂

barbora_barbora
19. zář 2016

Také to tak mám 🙂 Pokud má člověk stejný nárok na PPM (což je při trvajícím pracovním poměru pokud s druhé narodí do tří let toho prvního, myslím), má nárok i na rodičovskou ve stejné výši jako poprvé.

linnhe
autor
19. zář 2016

@barbora_barbora Prosím vás já už jsem to zapoměla, k té žádosti zase musím mít ten výměr o PPM ze sociálky nebo ne? 🙂

barbora_barbora
5. říj 2016

@linnhe ano, všechno stejne jako u prvního. Respektive je nejdřív stejný nárok na PPM, ten jsem vyrizovala pres zamestnavatele, a z něj pak stejným systémem přechod na rodicak

jula23
14. lis 2016

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak to budu mít teď až se mi narodí druhé dítě? U prvního jsem měla mateřskou + rodičovskou na 2 roky. Opět jsem otěhotněla a termín mám 2 měsíce před ukončení 1. rodičovské. Nárok na mateřskou už nemám, protože nejsem zaměstnaná. Půjde mi tedy navázat na rodičovskou přes manžela a jestli to půjde opět na ty dva roky? Na pracáku mi moc neporadili, jen mi hned hlásili zavolat z porodnice a stopnout 1. rodičovskou. A ještě otázka, ty dva měsíce co mi nevyšly na navázání, tak mi propadnou? Mělo by to být 23tis. Nebo mám ještě možnost to rozvrhnout? Nebo 11500 Kč je maximum co mi můžou dát? Moc děkuji za odpovědi. Jestli s tím máte některá zkušenost. 🙂