Rodičovský příspěvek. Poradíte, prosím?

mamater
22. pro 2020

Ahoj chtěla bych se zeptat jsem na rodičovském příspěvku už rok a půl a mám ho do roku 2022 tedy do 3 let dcery měla jsem nízký příjem tak pobírám maximálku a to je 10 000 chceme rodičák napsat na manžela aby jsme vyčerpali celých 300 000kč.Chci se zepta zda když bude napsaný na něj já se budu o malou nadále starat zda se musím hlásit na pracák (ztratila jsem před porodem práci kvůli zrušení firmy) nebo budu stále vedená jako já na úradech jako rodič na rodičovské a bude to jen vypláceno přes mého muže.Snad mel chápete 🙃 předem děkuji za odpovědi 🙂

ilonne
22. pro 2020

A nevyjde ti to v pohodě do 4 let věku dcery?

mamater
autor
22. pro 2020

@ilonne do 4 let věku dítěte nechceme jelikož plánujeme další miminko a doufáme že se zadaří hned 🙂 chceme to jen navýšit přes manželův příjem 🙂 což jde jen mě zajamá zda budu muset jít na pracák nebo budu braná pořád jako “ošetřovník”

bara88
22. pro 2020

Můžeš navýšit přes manžela a na rodičáku budeš normálně ty

j.a.n.i
22. pro 2020

@mamater No, takže ho mas na 30 mesicu, ppm byla do 5-6 mesice, takze do do tech 3 let akorat vycerpas.

mamater
autor
22. pro 2020

@bara88 tak to je super moc děkuji a přeji krásné vánoční svátky 🎄🥰

mamater
autor
22. pro 2020

@j.a.n.i nevyčerpám když jsem začala brát rodičovskou bylo ještě těch 220 000 kč 🙂 to mám ověřené že bych jo nevyčerpala 🙂

ilonne
22. pro 2020

@mamater Aha, tak to chápu.

lachtanice86
22. pro 2020

@mamater normálně si ho jen zvysis pres chlapa ale pobírat ho budeš ty.

mamater
autor
22. pro 2020

@lachtanice86 moc děkuji a krásné vánoce 🎄

mamater
autor
22. pro 2020

@ilonne tak moc děkuji i tak a krásné vánoce 🎄

j.a.n.i
22. pro 2020

@mamater tak bys ji cerpala dele nez do 3 let, pokud si tedy nejdrive brala mensi castku. Jasne, pripadne druhe ditemeni situaci.