Slovenka v ČR, ako je to s čerpaním PPM, RP a pôrodného?

maryca9
30. led 2015

Ahojte, potrebovala by som poradit ako je to z cerpanim materskej, rodicovskeho prispevku a porodneho 🙂 Moja situacia je taka, zijem v Cr od roku 2006, mam vybaveny prechodny pobyt od roku 2010 a som aj zamestnana od roku 2010, ale iba na polovicny uvazok. Momentalne este pracujem, ale od 14.2.2015 odchadzam na matersku dovolenku. Matersku by som mala teda poberat tu v CR, ale neviem ako to bude s rodicovskym prispevkom 😒 Budem ho moct poberat tu v CR? A tiez porodne by som dostala tu alebo na Slovensku?, mam priemernu hrubu mzdu max 13tisic Kc.. Neviete poradit niekto s podobnou situaciou?? Moooc dakujem 😉 🙂

bajana
30. led 2015

matersku aj rodicak budes mat z CR, porodne zo Slovenska urcite nie a z CR len ak splnis s partnerom limit na max. prijem pred narodenim dietata, neviem, kolko to je, skus vyguglit, ale nepoznam nikoho, kto by nan mal narok

jarkaparka
30. led 2015

Neboj, staci ist na urad, kde ti vsetko povedia a poradia. A so Slovenskom nemas nic spolocne ak si tam neodvadzala dane. A od 2.1.15 na SK uz nemas ani narok na porodne, ak tam nepobyvas ☹ niekedy stacil trvaly pobyt, ale uz nestaci ☹ A tu CR davaju porodne iba tym, co su na tom fakt biedne ☹

infokonik
30. led 2015

V téhle skupince najdeš třeba i další rady, co by se ti mohly hodit 😉 https://www.modrykonik.cz/group/5503/detail/

adulik14
6. únor 2015

Ahoj ja som sa na to bola pítať sice tu žijem 8 rokov ale povedali že mi ho nedajú že do porodu nemám pracovnú zmluvu.Ale například budem dostávať aj materskú pretože som na rizikovom tehotenstve a v byvalom zamestanani mi platili to nemocenské takže dstávam norálne peniaze so sociálky teraz a pak nastúpim na materskú.Moj chlap je čech a dieta bude mat trvaly tu tak nechapem.A ze si mam zaziadat o přídavky ked sa to narodí ale to že mi asi nedajú.Tak to vobec nechápem