Smlouva na dobu určitou a následná mateřská

prostenika85
3. lis 2014

Pěkný den všem,
je tady, prosím, někdo, kdo se vyzná v pracovně právních vztazích? Potřebovala bych malou radu.
U současného zaměstnavatele pracuji od roku 2010 se smlouvou na dobu určitou, kterou mi každý rok prodlužoval. Současnou smlouvu mám do konce roku. Dostala jsem nabídku spolupráce ještě na leden 2015 a pak má pozice zaniká. Ke konci února bych nastupovala na mateřskou dovolenou (spadám do ochranné lhůty).
Zajímalo by mne ale, jestli bych se nějak neochudila o mateřskou, když bych měla jakoby novou smlouvu na dobu určitou jen na jeden měsíc.
Děkuji za rady 🙂

j.a.n.i
3. lis 2014

@prostenika85 No, pokud je u stejného zaměstnavatele na stejnou pozici (možná i na jinou, ale tam ji nejsem úplně jistá), tak se to bere jako prodloužení.

prostenika85
autor
3. lis 2014

@j.a.n.i Právě, že smlouva mi byla prodlužovaná už 4x a nejsem si jistá, jestli zákon umožňuje další prodloužení... Proto nevím, jestli bych na ten měsíc nedostala "novou" smlouvu a tím se připravila o mateřskou.

j.a.n.i
3. lis 2014

@prostenika85 Tak ono záleží od kdy, nesmí být prodloužená víc jak 2x od té novely zákoníku práce, ale ta přesně nevím kdy byla, na to co bylo předtím se ohled nebere.

merilinka
24. lis 2014

PROSÍM,POTŘEBUJI PORADIT,MOC SE V TOM NEVYZNÁM 😵 PRACUJI,SMLOUVU MÁM DO 31.12.2014 NA DOBU URČITOU,JSEM TĚHOTNÁ .JAK TO SE MNOU BUDE POTOM?? NA PRACÁK JÍT TĚHOTNÁ NEMŮŽU,ODPRACOVÁNO 270 DNÍ BĚHEM DVOU LET MÁM( POČÍTÁ SE TO Z VÍCE PRACÍ? BYLY TAM DVĚ),MÁM JÍT TEDY NA NEMOCENSKOU DNEM UKONČENÍ TÉTO SMLOUVY? NADŘÍZENÝ JE VELICE FAJN,MÁME DOBRÉ VZTAHY,ON MI BUDE NEMOCENSKOU PLATIT NEBO PROSÍM JAKÉ MÁM MOŽNOSTI?? DĚKUJI MOC 😵 😵

j.a.n.i
24. lis 2014

@merilinka A proč bys nemohla jít jako těhotná na pracák?

bajana
24. lis 2014

@merilinka na pracak ist samozrejme mozes aj ako tehotna

merilinka
24. lis 2014

@j.a.n.i
@bajana bylo i řečeno,že na pracovní úřad se jako těhotná hlásit nemůžu,že mě nedají do evidence,tak nevím..

bajana
24. lis 2014

@merilinka kto ti to povedal? Ja som ukoncila OSVC a koncom 7.mesiaca som isla normalne na UP, brala som normalne podporu

xpila
24. lis 2014

@merilinka Pokud jsi schopná pracovat, tak tě do evidence dají. Těhotenství není žádná překážka pro evidenci.

merilinka
24. lis 2014

@bajana volala jsem přímo na sociálku,ale já půjdu na rizikové,měla jsem 3 samovolné potraty,tak asi z toho důvodu.

merilinka
24. lis 2014

@xpila to je mi jasné,nevím,kde by mě jako těhotnou vzali a na rizikové půjdu,měla jsem 3 samovolné potraty a děti co máme,mám z IVF.Jem jsem se chtěla zeptat,kdy musím na nemocenskou,jestli než mi vyprší smlouva... zeptám se přímo účetní,to bude nejlepší.

beruska777
27. lis 2014

chci se zeptat budu mít mateřskou?pracuji od 1.3.2014, na neschopence jsem od 13.11.2014, konec smlouvy 31.8.2015. termín porodu červenec 2015. vím, že musí být odpracováno 270 dní...někdo psal, že se do toho započítává neschopnost, že jsem účastná na nemoc.pojištění.

j.a.n.i
28. lis 2014

@beruska777 Jo, neschopnost v době trvání pracovního poměru se do toho počítá.

beruska777
28. lis 2014

@j.a.n.i díky moc...tak můžu být v klidu jestli mi všechno dopadne dobře🙂