Snížení rodičovského příspěvku. Jaký na to máte názor?

positivemind
4. pro 2022

Teď jsem četla, že projednávají i snížení rodičáku? Pojďte diskutovat, jaký na to vše máte názor? 🤔🤔

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/477225-...

marcicek84
5. pro 2022

@ferda90 ja to vubec neodsuzuji,stejne tak neodsuzuji mit model a dovolit si byt s ditetem doma

lovemusicsun
5. pro 2022

Já jsem pro zkrácení doby RD. Snížení RP s tím asi souvisí, ale třeba by to nemuselo být proporcionální, aby to trochu vyvážilo rostoucí ceny. Ja jsem také pro cokoli co podpoří pracující rodiče, úlevy na daních, zkrácené úvazky, home office, podpora firemních školek.. Myslím, že v nějaké evropské zemi je systém státem podporovaných chův. Líbilo by se mi i nějaké navázání RP na přechozí výdělek třeba podobně jako je to u mateřské. Je toho hodně, bohužel si myslím, že dojde čistě ke krácení RP a ten zbytek bude jen na papíře.
Jinak já mám štěstí, můj zaměstnavatel mi vždy po roce doma umožnil pracovat na zkrácený uvazek, postupně jsem se dostala na plný, když bylo holkám 18 měsíců, respektive 2 roky u mladší. Obě šly do školky, soukromé a pak státní. RP jsme si vybrali tedy rychleji, pak jsem zase začala normálně vydělávat, tak naše životní úroveň dlouho netrpěla s jedním příjmem a RP.

janule0123
6. pro 2022

@levandulovy_caj a ikdyz si v te praci… tak odečíst z dani si můžeš směšnou částku oproti tomu co stojí “skolkovné” v dětské skupině, nebo soukromé školce…

veroniquecz
7. pro 2022

@janule0123 tak záleží taky na tom jak velké daně máš. A uplatnit může samozřejmě i otec.

zuzkaasteli
7. pro 2022

Rodicak klidne zkratit, ale zajistit podminky pro matky a umisteni deti.. 300 tisic neni zas tak horentni suma..porad se resi kde se komu vezme, nektere skupiny na socialnich davkach,kterym se pracovat nechce, tam by se dalo usetrit,taky nechapu jak si politici muzou od noveho roku o tolik zvysit plat, tak si maji taky utahnout opasky..setrit se da na mnoha frontach.. u nekterych profesi jsou vysluhy a ne male, a po pravde,policajt co 15 let sedi v kanclu a soupe nohama(neurazet,dost takovych znam) .. ze zrovna primarne chteji sahat na ty,ktere se podili na privedeni nove generace danovych popatniku..tady v tom state by se melo asi zmenit hoodne veci,ale vetsina se nikdy nezmění a tak se zacne tim nejjednodusim-matky a matersk

janule0123
7. pro 2022

@veroniquecz tak pokud zaplatím za dětskou skupinu 7tis (nevidím v tom co je jídlo a co skolkovny) za rok si mužů odečíst něco kolem 16tisic maximálně … tak což je něco přes tisíc korun měsíčně , tak žádný drama odečet 😂státní školka super, to me vykryje cely skolkovny ještě s rezervou

veroniquecz
7. pro 2022

@janule0123 tak lepší něco než nic 🤷🏻‍♀️