Stěhování z ČR na Slovensko a rodičovský příspěvek. Řešil někdo podobně?

18. kvě 2023

Ahojte 🙂 Hľadám Slovenky, ktoré nedávno riešili podobnú situáciu ako ja. Už viac než 4 roky žijem a pracujem v Česku, ale nemám tu prechodný pobyt (trvalý pobyt mám stále na Slovensku). S manželom, ktorý je Slovák a tiež pracuje v Česku, momentálne čakáme bábätko. Rodiť budem určite v Česku a aj prvé mesiace po narodení chceme stráviť tu. Najneskôr po skončení materskej by sme sa však na pár rokov chceli presťahovať na Slovensko (Najmä kvôli rodičom. Bude to ich prvé vnúča a nechceme ich o túto skúsenosť ochudobniť.). Pracovný pomer však budeme mať obaja naďalej v Českej republike. Písala som na úrad práce na Slovensku, kde mi bolo povedané, že v takej situácii budeme mať nárok na rodičovský príspevok v Česku. Z českého úradu práce mi zas prišla dosť nejednoznačná odpoveď, z ktorej nijako nevyplýva, že mi ten príspevok určite vyplatia. Boli ste, prosím, niektorá v podobnej situácii? Odkiaľ vám nakoniec príspevok vyplácali a čo všetko ste museli dokladovať. Vopred ďakujem za odpoveď. (Prípadne ak sa to už niekde na fóre rieši, budem vďačná sa poskytnutie odkazu 🙂)