Práce v ČR. Jak jste to řešili?

20. bře 2023

Dobrý deň, bývam v Brně už druhý mesiac a nepodarilo sa mi nájjsť prácu, keďže niekde ma už odmietli a niekde sa vôbec neozývajú. Na Slovensku som na úrade práce kvôli hradenej zdravotnej poisťovni.Chcela by som sa opýtať, slovákov alebo zahraničných ľudí, ako ste riešili prácu? Poprípade, ak by som išla brigádovať, urobili by mi české zdravotné poistenie? Ďakujem

nisulka
20. bře 2023

Pred pár rokmi som bola v rovnakej situácii... Na brigáde ti zdravotné poistenie neurobia, musíš si nájsť prácu a automaticky ti bude platiť ZP zamestnávateľ.

autor
20. bře 2023

@nisulka aha, ďakujem za odpoveď 🙂 hľadám si prácu na HPP len neúspešne ako ste to riešila vy?

limali
20. bře 2023

Ako píše @nisulka, musí byť práca na HPP. Niekde sa veľmi netvária na to, keď človek nemá pobyt - záleží na práci. Začínala som brigadami a zariadila som si pobyt. Počas toho som už hľadala prácu, cez Jobs a podobné inzercie a posielala CV. Držím palce

nisulka
21. bře 2023

Na ÚP som bola asi 10 mesiacov, z toho som 5 poberala dávku v nezamestnanosti a brigády, než mi dali zmluvu. Rôzne som posielala životopisy, medzitým som si urobila štátnice z ČJ, aby som mohla robiť to čo som na SK študovala.