Studentka těhotná a nemocenská?

volejnice1
5. led 2019

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaký finanční příspěvek, když mám odpracovaných 10měsíců a byla jsem hned po škole na Úřadu práce 3měsíce. Teď se vracím do školy dodělat si maturitu, mám uznaný všechny předměty díky doložení vysvědčení 4. ročníku, tak do školy nechodím. Jsem ve 4. měsíci těhotenství a nikde na brigádu mě nebudou chtit vzít.

j.a.n.i
6. led 2019

@bedna03 pise ze je ve 4. mesici a v praci skončila ke konci roku, takze stačí kupecké pocty na to, ze ji ochranná lhuta vyjde.

bedna03
6. led 2019

@j.a.n.i Aha, to jsem si nevšimla, tak pokud skončila ke konci roku, měla by ochranná lhůta vyjít 🙂

volejnice1
autor
6. led 2019

@elwe ano pracovala a co to znamená?

elwe
6. led 2019

@volejnice1 že ti vyjde ochranná lhůta a na materskou máš narok. Ale nastupuje se na ni nejdříve 8 týdnů před porodem, do té doby pokud vím nic nedostanes. Leda najít si brigadu, tam by tě třeba vzali i těhotnou a zároveň bys nepřišla o ochrannou lhůtu, která trvá tak dlouho jako poslední zaměstnání (ale max půl roku)

j.a.n.i
6. led 2019

@elwe I kdyby nastoupila do klasicke prace, tak o zadnou pchranou lhutu neprijde.

elwe
6. led 2019

@j.a.n.i pokud by tam vydrzela dost dlouho tak ne, ale kdyby jí po měsíci propustili tak by se jí zkrátila na měsíc a už by nemusela stihnout nastoupit. Je to nesmyslné, ale je to tak pokud vim

tulikiss
6. led 2019

@elwe ale o nic by neprisla kdyz nastoupi do prace a i po mesici ji vyhodi, tak ji jde ochrana lhuta z toho predchoziho, protoze prokazatelne otehotnela v te predchozi praci, takze by se naopak o mesic pozastavil beh ochranne lhuty a po vyhazovu by dal bezela ta z predchozi prace.

j.a.n.i
6. led 2019

@elwe je to přesně tak jak pise @tulikiss

elwe
6. led 2019

@tulikiss
@j.a.n.i tak to se omlouvám za dezinformaci tato informace mi unikla.