Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Termín porodu 17.10.2016, kdy nastoupit na MD?

rowora
26. dub 2016

Ahojte, chtěla bych od vás zkušenějších poradit, kdy je nejlépe nastoupit na MD, když TP mám 17.10.2016? 😉 Jsem prvorodička a nevím si rady - tak nějak jsem vydedukovala, že nejlépe nastupovat začátkem měsíce, než někdy od půlky, což by znamenalo nastoupit od 3.9. (pondělí) na MD? A jak je to s nevyčerpanou dovolenou - mám ji vybrat ještě před nástupem na MD nebo až po rodičovské, nebo mi ji může zaměstnavatel proplatit (že bych ji nečerpala, ale neachala si ji proplatit)... A když na MD budu i v části roku 2017, vznikne mi nárok na dovolenou i za ten rok 2017? Předem moc děkuji za tipy/rady 😎

lidka826217
26. dub 2016

Ahoj, nastupuje se 6-8 nedel před TP.Nejlépe 6.Dovolená se čerpá po MD , RD navazuješ hned po MD, při RD si můžeš libovolně přivydělat. Ano, během MD máš nárok na dovolenou, vše si pak vybereš.
Jen pozor kdy skončíš MD, protože R příspěvek za každý měsíc je stejny. Kdyz skončíš v půli měsíce a M příspěvek bude vyšší než R příspěvek, nic uz za ten mesic nedostaneš. Pokud nižší, dají zbytek do velikost R příspěvku (já to neřešila ).Hodně štěstí

rowora
autor
26. dub 2016

Moc děkuji 🙂