Trvalý pobyt na Slovensku, zaměstnaná v ČR

janushtek
8. únor 2018

Ahojte, bude mi končiť materská dovolenka a budem prechádzať na rodičovsku, ale vyzerá to tak ze bude musieť is na SK toto riešit? Problém je v tom, že moje dieťa ešte nemá doklady a teda sa nemôžem dostať na SK, riešil to už niekto?

Diky

cicibajza
8. únor 2018

ahoj, a prečo to budeš musieť riešiť v SR? ja som trvalý pobyt dostala až keď mal syn cca 1,5 roku, mala som len prechodný a tiež som predtým pracovala v ČR a mala som tu normálne nárok na materskú i rodičák 🙂

ziarivkaaa
8. únor 2018

Ahoj, riešila som to pred mesiacom. Vybavuje sa to na Úrade práce, pod ktorý spadá tvoj zamestnávateľ (napr. pracujem na Prahe 4, tak som to riešila na ÚP pre Prahu 4) 🙂

janushtek
autor
8. únor 2018

A keď nemám prechodný pobyt?.:( vôbec som nevedela ze sa niečo také rieši. 🙄 mylne som bola v tom ze to je automatika ako MD

janushtek
autor
8. únor 2018

A pokiaľ si zariadim prechodný pobyt v inom meste ako je zamestnávateľ musím napriek tomu tam? Sakris

ziarivkaaa
8. únor 2018

Nepotrebuješ prechodný ani trvalý pobyt. Ja mám trvalý na Svk a prechodný nemám 🙂

janushtek
autor
8. únor 2018

@ziarivkaaa bože vďaka tebe asi dnes aj zaspím. 🤗 len neviem co tam mam priniesť? Vyjadrenie o MD sa mi nikdy do rúk nedostalo. Dúfam že to nebude treba

ziarivkaaa
9. únor 2018

@janushtek to ma teší 🙂 prišla som tam spýtať sa, čo mi treba. Dostala som asi milión papierov, ktoré si mám vyplniť a pobehať nechať potvrdiť na iných úradoch a u zamestnávateľa a tiež zoznam vecí, čo mám priniesť (zmluvy, kartičky poistenca...). Ináč, občiansky preukaz sme dcérke vybavovali keď mala 4 týždne a bol do týždňa hotový.

ziarivkaaa
9. únor 2018

A rodičák sa vypláca aj 3 mesiace spätne, takže máš čas to pobehať 🙂

janushtek
autor
9. únor 2018

Problém je ze syn má trvalý pobyt po mne na SK a RL český, takže mi CZ ani SK doklady nechcú dat.

Každopádne potrebujem aby mi znovu vystavili ten PPM papier tak snáď... Akurát ze dnes je piatok tak musím vydržať do pondelka.

blahova_andrea
9. únor 2018

@janushtek a že se ptám na otce dítěte...pokud jste spolu, on tu jistě někde bydlí. proč nenapíše dítě na trvalý pobyt k sobě? tím by mělo dítě český rl i adresu trvalého pobytu a nebyl by problém řešit další doklady a cestovat, ne? 😉

terez07
9. únor 2018

@janushtek nie,ja som to vyriešila na UP v ČR,však si bola aj v ČR zamestnaná.

terez07
9. únor 2018

@janushtek zaziadaj si aj o slovenský RL,ale ak má otec trvalý v ČR na cudzineckej polícii ti drobca prihlásia,ale musíš mať k nemu slovenský pas. My sme to riešili v lete. Na slovenský RL sme čakali 2tt asi. Pas spravili do 3dni.

terez07
9. únor 2018

@janushtek nie, podľa svojho pobytu, ktorý máš hlaseny v ČR,ja mám iba prechodný, trvalý nemám.Odomna chceli na UP potvrdenie,že som poberala materskú,kópiu českého RL malej,a vyplniť papiere,nechceli nič iné,ani to,či tu v ČR má malá trvalý pobyt.Podmienka pre RP je aby si tu mala pracovný pomer.

blahova_andrea
9. únor 2018

@janushtek papíry ohledně mateřské spadají pod sídlo zaměstnavatele, takže pokud je zaměstnavatel na praze 5, tak musíš na čssz pro prahu 5 😉 RP vyřídíš dle svého pobytu na úp ssp. což je fakt, že jak udělat, když pobyt nemáš

janushtek
autor
9. únor 2018

@terez07, k čomu musím mať sk pas? Mne práve sk pas nevystavia na český RL 🤔 som úplne stratena v tomto systéme 😁

zvedavec2
9. únor 2018

@janushtek jasne, ze ti sk pas nevysravia na cesky RL 😉))
Maa niekolko moznosti
Ak je otec Cech, ma dieta trvaly pobyt po nom, aj CR obcianstvo. Ma narok ma cz OP i pas, vybavia na mestskom urade za tyzden. Ak ste obaja cudzinci, tak musis cez ambasadu poziadat o svk rodny list, to trva mesiac az dva. Na zaklade svk RL poziadas o maleho pas. Opat mesiac az dva. Odporucam zacat riesit co najskor. Ak nezijesv prahe, zavolak si do bratislavy na Osobitu matriku (cislo najdes na nete) poradit sa, ci to moze niekto urobit za teba, pripadne postou. To neviem.
Ale tieto doklady na rodicak nepotrebujes. Staci zajst na prislusny UP (ja som sla podla bydliska) a preukazes tzv obvykle bydlisko (oni ti presne povedia, co potrebujes). Mzno im bude stacit papier o materskej. Vzdy staci zavolat, z mojej skusenosti su velmi ochotne. Da sa aj objednat na konkretny cas (aspon u nas, Praha 7)/a necakas.

terez07
9. únor 2018

@janushtek keď sme ju prihlasovací k trvalému pobytu v ČR potrebovali jej slovenský doklad.tak sme zaziadaj o slovenský rodný list na slovenskej matrike,potom dali urobiť slovenský pas a potom nahlásili na trvalý pobyt v ČR.Inak keď cestuješ medzi SR a ČR dieťa musí mať pas.

janushtek
autor
9. únor 2018

@terez07 no práve preto som v cr uveznena, sk RL mi vystavia len v Prahe?

zvedavec2
9. únor 2018

@janushtek ten RL je cez ambasadu, len v Prahe. Posielaju to potom na Osobitu matriku do bratislavy (ambasada nic nevydava).
Pretp ti pisem,,ze si mas zavolat na tu osobitu matriku (pod min vnutra) a tam ti poradia.
Ak je otec cech, nemusis to riesit. Ak je slovak, moze to vsetko obehat on

blahova_andrea
9. únor 2018

co máte pořád všichni s tím pasem? v eu se cestuje jen na občanku, takže mnoho dětí má od kojence op 😉

janushtek
autor
9. únor 2018

@blahova_andrea tak to je asi jedno pas stojí 100kc a op 50kc haha

terez07
9. únor 2018

@janushtek alebo na matrike na Slovensku, ktorejkoľvek,len potrebujú k tomu český rodný list,ak vycestuje s kôli pasu,nič ti neurobia,len mak RL pri sebe

terez07
9. únor 2018

@blahova_andrea na Slovensku ti nevydaju občianku dieťaťu pod 15rokov,iba pas

terez07
9. únor 2018

Jednoducho daj malému trvalý pobyt k otcovi na ČR adresu,ak je otec aj Čech,tak ma drobec nárok rovno na české občianstvo.

blahova_andrea
10. únor 2018

@janushtek mě nešlo o cenu. mě jde třeba o pohodlí a malá kartička op se mi ukládá lépe než knížka pasu. kdo necestuje po světě, tak mi přijde pas prostě zbytečný

absintka19
10. únor 2018

@blahova_andrea taky ma Adelka obcanku od 14dnu.

janushtek
autor
10. únor 2018

@terez07 no ono nieje tak jednoduché dat adresu k otcovi.... Môžem mu dat adresu aj inde v cr než má otec?

terez07
10. únor 2018

@janushtek nie,musí mať trvalú adresu jedného z rodicov.Nemusí mať podľa matky,len je to tak zaužívané,my sme od zaciatku dali uviesť otcov trvalý pobyt. No preber to s partnerom ,bolo by to najjednoduchšie.