Uplynutí smlouvy na dobu určitou během RD

maroussia
19. pro 2014

Ahoj, mám dotaz - v dubnu se mi narodilo druhé mimčo, v současné době jsem s ním na RD, kterou jsem zvolila na tři roky. Zároveň mi ale k 31.12. končí smlouva na dobu určitou u zaměstnavatele. Od účetní vím, že se mám přihlásit na úřadě práce... jde mi o to, zda budu moci dále pobírat rodičovský příspěvek ve mnou zvolené výši nebo budu na úřadě vedená jako nezaměstnaná? Malému je osm měsíců, takže se jedná o poměrně dlouhou dobu....

ivasad.
20. pro 2014

O tomhle vždycky poradí @j.a.n.i

blahova_andrea
20. pro 2014

@maroussia na úřad práce se hlásit nemusíš, práci nehledáš 😉 zašla bych na pojišťovnu a nahlásila, že jsem na rodičovské dovolené a pobírám RP. na úp se půjdeš nahlásit až dočerpáš rp. byla bys tam jen proto, že potřebuješ mít hrazené zdravotní pojištění a to mít hrazené budeš jako matka pečující o dítě 😉

j.a.n.i
20. pro 2014

@maroussia Přesně jak píše @blahova_andrea na UP se hlásit nemusíš, pouze na ZP nahlaš, že pobíráš rodičák, na druhou stranu, pokud bys chtěla, tak se na UP klidně přihlásit můžeš a rodičák brát současně s registrací na UP.

blahova_andrea
20. pro 2014

@j.a.n.i no na některých úp by ji ani nepřihlásili, co jsem tak slyšela. některé úřednice dost řeší to, že úp je pro ty, co hledají práci a pokud ji nehledáš, co na rd nehledáš, tak tam nemáš co dělat. podle mě je to zbytečná komplikace. lítat po úřadech a riskovat otravování pohovory apod.

j.a.n.i
20. pro 2014

@blahova_andrea Úřednice o tom nemá co rozhodovat, ona se musí řídit zákonem a zakladatelka od 1.1.2015 na žádné RD není, takže ji odmítnout zaregistrovat nemohou, nikdo nemůže říct, že nemůže hledat práci, pokud ona bude tvrdit, že ji hledá. A třeba pokud by měl ještě člověk nárok na podporu z platu, tak to za těch pár návštěv stojí, což tedy nebude případ zakladatelky, protože píše, že navazovala s druhým dítkem.

blahova_andrea
20. pro 2014

@j.a.n.i taky si myslím, že na to nemají právo, ale víš, jak je to často s úřednicemi 😅

j.a.n.i
20. pro 2014

@blahova_andrea Nevím, prostě přijdu, vyplním potřebné, odevzdám a nenechám se per huba odbít, ať mi to zamítnou oficiálně...

maroussia
autor
20. pro 2014

Děkuji za všechny odpovědi, taky mi to bylo divné, co s tím má co splečného pracák - i když pod něj spadá sociální odbor, to je fakt.
Práci hledat teď nebudu a právě nechci být vedená ani na tom pracáku, i když z předchozích zkušeností vím, že tam o práci člověk nezavadí :D
Šlo mi hlavně o to, jestli budu dál pobírat rodičák a kam se hlásit, aby nebyl nějaký "průšvih" třeba ohledně placení pojistného.
Co vím, tak na pracáku může být vedený v podstatě kdokoliv, kdo hledá práci - což je třeba i zaměstnaný člověk 🙂

j.a.n.i
20. pro 2014

@maroussia Tak třeba zaměstnaný člověk tam být registrovaný být nemůže, ten tam může být jen jako zájemce, což není registrace na UP, protože z toho neplyne že by mu platil stát zdravotní