Výpočet mateřské

symca
29. črc 2016

Nenašla by se tu nějaká soc.pracovnice nebo z UP, která by mi dokázala jasne spočítat podle podkladů mateřskou? Na netu je spousta kalkulacek,ale na konci se od částky něco odpocitava a tomu úplně nerozumím.
Nepříjemná paní u nás na UP nebyla ochotná odpovědět.

janickajana
29. črc 2016

Ja si myslím tato tabulka by mohla být ok.
http://www.penize.cz/kalkulacky/materska#materska

astyna
29. črc 2016

@janickajana

ano tahle sedí, já si to tam spočítala a bylo to přesné na pár korun, ale to bylo vlivem zookrouhlování.

symca
autor
29. črc 2016

Všechny kalkulačky mi uvádí cca stejnou částku,ale od té se ještě něco nějak odecita. Když budu mít např. 22000 průměr hrubé roční mzdy, tak mi vyjde cca 15000 a z toho ještě něco musím odečíst. Pochybuju o tom že bych měla mateřskou v podstatě stejne vysokou jako plat.

astyna
29. črc 2016

Tak já jsem měla PPM 18000, čistou mzdu jsem měla 18900, takže asi tak 😉

astyna
29. črc 2016

xpila objasníš?

symca
autor
29. črc 2016

astyna: aha 🙂 tak možná jo, děkuju za příspěvek

linda2812
29. črc 2016

Také jsem měla PPM téměř stejnou jako čistou mzdu, rozdíl byl asi 800,-Kč 🙂

maanule
29. črc 2016

A co je upln super, měsíční rodičovský příspěvek může být až 70% HM. 🙂

symca
autor
29. črc 2016

Holky moc děkuji za odpovědi.

anomisv
6. zář 2016

Holky počítá se mateřská za poslední rok před nástupem na ní nebo půl? Už sem z toho blbá,kazdej mi říká něco jiného. díky

kami5
11. zář 2016

Moje kamarádky, které již na PPM byly mi také říkali, že dostávaly téměř ty stejné peníze jako výplatu z práce.
@anomisv zaměstnavatel posílá na OSSZ výdělky za posledních 12 měsíců před nástupem

anomisv
11. zář 2016

A ještě by mě zajímalo..mám ve smlouvě xxx hrubou mzdu, ale na každý měsíc ji mám ve vyplatnici jinou protože mám osobka, bonusy, svátky, vikendy ..počítá se to z té reálné hrubé mzdy doufám?? 😆😆 Dekuji

evulina77
11. zář 2016

@anomisv jasně, že z reálného příjmu

dracoschuckyna
27. zář 2016

Holky muzu se zeptat kolik procent se vypocitava v materske pokud se vypocitava z otcovych prijmu? Jsem student a tak mi na socialce poradili tady tohle, ze az budeme mit rodny list male tak to spocitaji z prijmu otce. Take bych chtela vedet zda je to z hrube mzdy a 70% nevite nekdo? emoticon

monika4577
11. bře 2019

díky za radu