Výše rodičovského příspěvku. Z čeho se bude počítat?

brabechanule
14. bře 2024

Ahoj situace je taková 10 let podnikam a k 1.11 chodím vždy na pár měsíců na UP vypočítává mi podporu přes zimu je totiž mrtvo na kšefty. Teď nastala situace že jsem otěhotněla a vzhledem k náročnosti podnikání jsem si jej nechala pozastavene. Manžel pracuje v zahraničí a vydělává celkem pěkné peníze.

Má otázka zní výše příspěvku se bude počítat z mého podnikání nebo když to doložime oba tak z toho vyššího což je výdělek manžela....Děkuji

j.a.n.i
14. bře 2024

@brabechanule Pak primárně máte pobírat dávky ze zahraničí, takže se bude řešit, jestli nemáte nárok na ty. A pokud ne, tak budeš mít rodičák maximálně těch 13 000,-

krisstina93
14. bře 2024

Takže jsi teď na UP a nemáš žádné příjmy ani zaměstnáni? Ono pokud tobě nebezi smlouva v práci nebo zivnost a partner dela v zahraničí, tak musíte zadat o příspěvek v te zemi, kde pracuje.

brabechanule
autor
14. bře 2024

@j.a.n.i ikdyz je to Česká firma??

brabechanule
autor
14. bře 2024

@krisstina93 ona je to Česká firma se sídlem v Praze ale má cmv zahraničí pobočku

hanka_12345
14. bře 2024

ja jsem si myslela ze PPM se pocita z prijmu matky?

brabechanule
autor
14. bře 2024

@hanka_12345 ja právě tady někde viděla video ze to jde i z příjmů obou nějak když se doloží a právě jsem to moc nepobrala proto se ptám jinak jsem taky myslela že matky

krisstina93
14. bře 2024

@brabechanule a manžel má odvody teda kde? Pokud odvádí v Česku, tak můžeš čerpat i přes nej, pokud to chceš vybrat dřív, než za ty 3 roky no.

nikolite
14. bře 2024

Myslím že se tu motá dohronady mateřská a rodičák ....

janule0123
14. bře 2024

@brabechanule ty myslis maximální měsíční cerpani RP … to jde buď do maximální výše tve mateřské (zjednodušené) nebo těch 13 t… a nebo z příjmu manžela - ale pak pocitej s tím, ze se ti zkrátí doba čerpání - tzn budeš brát 27 RP, ale skončis jakmile ti c součtu vyplatí 350tisic

brabechanule
autor
15. bře 2024

@janule0123 asi s tím problém nemám 🙂 ahaaa chápu už diky

brabechanule
autor
15. bře 2024

@nikolite aha taky na to koukám....

brabechanule
autor
15. bře 2024

@krisstina93 oki díky nepotřebuji to asi natahovat 🙂