Z RD na MD a proplácení dovolené

gaxi
15. srp 2018

Taak, dotaz pro ucetni, ale zadnou neznam, tak zkusim tady. Cekam druhe, smlouvu v praci na neurcito, vychazi mi to tak, ze 60dni z materske stihnu v tomto roce, dalsich 60dni (minimalne) v roce pristim, jsem na rodicaku, a ted ta otazka: mam tedy narok na cerpani/proplaceni cele dovolene za oba roky, jestlize se dny na md pocitaji jako radne odpracovana doba? To zni az prilis dobre, a asi to tak snadne nebude, co? Druhe info, ktere se ke mne dostalo je, ze takto zadny narok nevznika, protoze aspon 100 dni musi byt za rok odpracovano doopravdy, zadny “fejk” dny na md... Tak co byste rekly vy zkusenejsi??

lenoulinkaa
16. srp 2018

@gaxi 60 dní musí být pracovních. PPM je odpracovano doba. Jenže ty za letošní rok budeš mít krácení za nepřítomnost (rodičovská dovolená). Zaměstnavatel krátí dovolenou za prvých 100 takto zameškaných směn (pracovních dnů) o jednu dvanáctinu a za každých dalších 21 takto zameškaných směn (pracovních dnů) rovněž o jednu dvanáctinu. Takže budeš mít letošek kráceny o 5 nebo šest dvanactin. A v příštím roce, když budeš mít 60 dní pracovních, tak budeš mít nárok celý.