Z rodičáku na mateřskou. Kdy zajít na úřad?

19. bře 2023

Ahoj, holky nemá to někdo teď podobně ? Mám v práci smlouvu na dobu neurčito. Takže jsem byla na mateřské, teď mám rodičák do září 2023. Ale jsem v očekávání termín mám v srpnu.
A tím pádem bych měla jít znova na mateřskou, ale moje otázka je kdy zajít na úřad ?
Částku která mi zbyde z tohohle rodičáku bych chtěla po narození druhého dítěte vyplatit naráz, podmínky splňujeme.
A další otázka prosím, dává se něco z úřadu do zaměstnání?
Dekujuu

cuuza
20. bře 2023

Na jaký úřad chceš chodit? Nejdřív do práce doneseš od gynekologa žádanku na mateřskou a až se mimčo marodí, tak s rodným listem na pracák pro doplacení rodičáku.

veru181
20. bře 2023

Od gynekologa dostaneš opět žádanku od PPM, kde uvedeš předpokládaný termín porodu a termín nástupu na mateřskou (8-6 týdnů předem). Tu odevzdáš zaměstnavateli a dál neřešîš. V den nástupu na mateřskou jsem pak volala na ÚP, aby pozastavili rodičák. Po narození dítěte pak dojdeš na ÚP s rodným listem a dávku ti jednorázově vyplatí

autor
20. bře 2023

@cuuza právě mi říkalo víc lidí, že musím na úřad práce nahlásit ze čekám druhé dítě a nechat si pozastavit rodičák za první jinak o nej přijdu…

autor
20. bře 2023

@veru181 Děkuji, a kdy bych si tak měla teda zažádat od gynekologa ten papír na mateřskou?

veru181
20. bře 2023

Mně dávali automaticky, ale zrovna mi kontrola vyšla hodně těsně před nástupem na mateřskou 🙂 Tak aby to bylo víc v klidu, připomněla bych se zhruba 10 týdnu před termínem

dobevacka
21. bře 2023

Já to řešila v září 22. Když jsem věděla přesný termín nástupu na PPM, tak jsem došla na pracák a musela vyplnit a podepsat žádost o přerušení vyplácení RD z důvodu nástupu na PPM s druhým dítětem. Po narození jsem tam došla s rodným listem druhého a požádala o jednorázové vyplácení rodičáku na první.