Z rodičovské na mateřskou, musím na 3 dny do práce?

paampeliska
31. srp 2017

Ahoj, jdu si k vam pro radu. Jsem na rodicovske dovolene. Syn bude mit 17 ledna tri roky a ja bych mela nastoupit do prace. Ale jsem znovu tehotna termin porodu 19 brezna, tzn. ze kdyz nastoupim na materskou 8 tydnu predem tak muzu nastoupit nejdriv 22 ledna. Takze bych musela na tri dny do prace. Mate nekdo zkusenost jak se to da vyresit jestli mi napisou neplacene volno nebo musim na nemocenskou. Dekuji za odpovedi

uglyduckling
3. zář 2017

Nejsem si teda úplně jistá, ale myslím si, že na mateřskou musíš nastoupit do tří let věku toho prvního jinak na ni nemáš nárok. Jsem v podobné situaci a teď zjišťuju co a jak někde jsem narazila na tuto informaci.

blahova_andrea
3. zář 2017

@uglyduckling musí nastoupit do čtyř let věku 😉 takže stíhá
@paampeliska můžeš se domluvit na neplaceném volnu, ale to nevyřešíš s námi. musíš se zaměstnavatelem 😉 případně pak nemocenská, ale to zas musíš řešit s dr. a na tři dny zbytečné papírování...no nevím. za mě určitě raději to neplacené volno. nemyslím si, že ti bude zaměstnavatel dělat problémy. po třech letech jim tam na tři dny stejně asi moc k ničemu nebudeš. bude to pro všechny nejjednodušší.

uglyduckling
3. zář 2017

@blahova_andrea Díky za info 🙂 Já jsem právě někde narazila na informaci o věku tří let, ale znáte to ... jedna paní povídala ;) Jak je to ve skutečnosti to nevím 🙂
Řeším podobnou situaci, tak jsem se tím teprve včera začala prokousávat a zjišťovat možnosti.