Z rodičovské na rodičovskou, mohu si volit délku?

bilavdova
12. kvě 2015

ahoj, tak jsem dnes nahodou zjistila na uradech, ze si druhou rodicovskou nemohu vybrat tak jako u prvni...myslim delku rodicovske a tim padem vyssi davky. Partner je zivnostnik takze ani na nej mi to neprojde. Je to opravdu tak? mat ted nekdo s tim stejnou zkusenost a dopadla tak, ze druhou rodicovskou dostala rovnou na 4roky (10mes/7100,- a pak jen 3500,- ) ?
jsem z toho dneska dost zdrcena 😔

petukle
12. kvě 2015

Ahoj to mi přijde jako nesmysl,já jsem taky šla z rodičovské na další a mohla sem si vybrat jakou délku sem chtěla

blahova_andrea
12. kvě 2015

pokud nemáš nárok na mateřskou, tak si nemůžeš volit výši rodičovské. pokud jdeš tedy z rodičáku na rodičák a nemůžeš k volbě použít příjem partnera, tak máš smůlu a jdeš na 4 roky

alcazl
12. kvě 2015

mohu se tedy zeptat také? nyní jsem na mateřské, v říjnu půjdu na rodičovskou a kdybychom za dva roky měli další mimi, budu mít nárok zase na mateřskou? nebo už jen na rodičovskou?

scruffy
12. kvě 2015

To záleží na tom, jestli máte v zaměstnání smlouvu na dobu určitou nebo neurčitou.

mysonek
12. kvě 2015

alcazl to záleží zda Ti trvá zaměstnanecký poměr. Pokud ne, tak na mateřskou nárok mít nebudeš, pokud ano, tak budeš, pokud to stihneš do určité doby. Asi do 3 nebo 4 let věku staršího dítěte.