Žádost o porodné, dokládá se příjem za dobu před PN?

itula
16. lis 2012

Ahoj potřebovala bych vědět když jste si žádaly o porodné tak jste doložily i doklad o výši příjmu za poslední čtvrtletí. Tj když se malá narodila 7.11.2012 tak doložím 3. čtvrtletí. Je to tak ? A ještě dotaz když jsem před nástupem na mateřskou byla na neschopence již několik měsíců tak může být v papírech nula a nebo se to počítá když jsem ještě pracovala. Na nenocenské jsem o konce 3. měsíce těhu. Myslíte si že když tam bude nula tak je to správně a nebo tam má být uvedena výše nemocenské?? Díky moc za rady

alunka001
16. lis 2012

Ahoj,
jak píšeš,je to třetí čtvrtletí roku 2012 a do přijmu se započítává i nemocenská. Váš měsíční příjem na porodné by neměl přesáhnout 2,4 násobek životního minima,což je něco přes 18 000 Kč .

itula
autor
17. lis 2012

Díky , vím že to nesmí přesáhnou 2,4 násobek živ. minima. Jen nevím jestli úřetní mého šefa tam může napsat nulu nebo tam má být moje nemocenská za 3. čtvrtletí.Dává se přeci ten papír o výši příjmu do práce a účetní ti to potvrdí ....???

alunka001
17. lis 2012

@itula Účetní Ti tam musí napsat nemocenskou,započítává se to do příjmu.

j.a.n.i
17. lis 2012

@itula Účetní ti tam může napsat jen to co platili oni, tj. příjem a případně těch prvních 21 dní neschopenky, pak už píše 0,- a nemocenskou od OSSZ si myslím zjistí UP sám, nebo možná chtějí druhý papír, to jistě nevím.