Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Žádost o RP, jaké dokumenty musím mít s sebou?

plafune
2. led 2017

Dobrý den, od února bych mela pobírat PPM, prosím o informaci, jaké dokumenty musim mit s sebou? Zda je potřeba nějaké potvrzeni ze zaměstnání nebo o výši mateřské nebo tak? jestli pouze na úřadě vyplnim formulář nebo musim neco dokládat,kdyz chci PPM na 19 měsíců a příjem jsem mela 24tisic hrubého. Dekuji

ladako
2. led 2017

Je rozdil mezi PPM a rodicakem,zalezi na tom,o co chces zadat,jestli o rodicak,tak jdi na ÚP a tam ti daji formulare k vyplneni a musis mit potvrzeny formular o vysi a dobe pobirani penez. pomoci v materstvi z OSSZ.

astyna
2. led 2017

Výši PPM si neurčuješ, ta ti bude prostě vyměřena na den. Výši rodičáku si prostě rozpočítej a nahlaš, ale nesmí to být vyšší než PPM za měsíc. Což u tebe problém nebude, já beru nejvyšší rodičák - 11500 a hrubou jsem měla jako ty.

danda3
2. led 2017

Formulář k PPM dá obvodní gynekolog, ty si tam jen vyplníš datum, od kdy půjdeš na mateřskou a tento formulář odevzdáš v zaměstnání účetní. Ta k tomu přidá podklady o výši výdělku atd. aby ti mohli zpočítat denní vyměřovací základ a zašle na OSSZ. Z OSSZ ti pak bude chodit vyměřená částka. Takto to budeš mít dohromady 28 týdnů a poté si zažádáš na úřadě o rodičovský příspěvek, tam si vybereš variantu 2,3 nebo 4 roky a podle toho budeš pobírat danou částku.

astyna
2. led 2017

@danda3

jen bych upřesnila, že na úřadě je už zajímá jen částka, kterou si slečna/paní bude přát na účet či složenkou. Já brala desítku. Jen v práci jsem nahlásila rodičovskou dovolenou.

absintka19
2. led 2017

@danda3 presne tak.

plafune
autor
2. led 2017

Dekuji všem za odpovědi a omlouvám se, jsem pako a napsala jsem PPM a pritom jdem myslela rodičovský příspěvek, zda tam musim neco vyplňovat nebo dokládat nebo zda si jen zvolim dobu a výši dávky 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli