Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zanikne rodičovský příspěvek, když syn nastoupí do školky?

lucieemo
10. pro 2017

Holky prosím, když nastoupí syn do školky, mě tím zanikne rodičovský příspěvek, nebo az tehdy, kdy já nastoupím do práce?

betelgeuzz
10. pro 2017

Od 2 let může dítě chodit do školky a ty pobírat rodičák. To už se nekontroluje. Rodičák ti končí vybráním 220 tis, nebo nastoupením na další mateřskou, či rodičovskou. Klidně můžeš chodit do práce a příspěvek ještě pobírat.

zmrz_lina
10. pro 2017

Dítě může chodit do školky i před 2. narozeninami, ale aby ti nestihli pobírání RP, smí tam být max. 46 hodin za měsíc. Pokud potřebuješ třeba kvůli práci větší rozsah hlídání, pak nad 46 hodin je to řešitelné třeba chůvou, to nikdo neřeší i kdyby to bylo na 8h/denně.

zmrz_lina
10. pro 2017

Melo tam byt nestopli.

andiienka
11. pro 2017

JJ, já to měla taky tak, syn nastoupil v září do školky a mě rodičák chodil doteď, kdy mi přišel papír, že jsem vyčerpala částku 220 tis 🙂 nějaký hodiny nikdo nikdy nekontroloval... 🙂

bacika
12. pro 2017

@lucieemo Syn může chodit do školky od dvou let, můžeš klidně hned nastoupit do práce a o rodičovský příspěvek nepříjdeš. A když nastoupíš do práce, tak si sice ukončíš rodičovskou dovolenou, ale vyplácení rodičovského příspěvku ti poběží dál dokud ho nevyčerpáš. Doufám že jsem to napsala srozumitelně 🙂

lucieemo
autor
12. pro 2017

@bacika děkuji

lucieemo
autor
12. pro 2017

Všem moc děkuji 🙂

oldana
17. pro 2017

Prosím o radu, v září by měl jít syn do školky a rp mám až do ledna 2019, je pravda že v případě jeho nemoci nemůžu žádat o ocr protože stále pobíram rp ? Díky za radu.

zmrz_lina
17. pro 2017

@oldana není. Pokud u zaměstnavatele ukončila rodičovskou dovolenou a budeš pracovat a odvádět veškerá pojištění,pak můžeš na Očr nastoupit i když pobiras RP. Byla jsem takto doma týden v srpnu,naše mzdovka to řešila s OSSZ i UP. Na OČR s dítětem nemůže v tomto období nastoupit druhý rodič.

zmrz_lina
17. pro 2017

Přímo zde: http://www.cssz.cz/templates/nejcastejsi-dotazy...

Konkrétně: Vznikne mi nárok na ošetřovné z důvodu péče o dítě v době, kdy pracuji a zároveň pobírám rodičovský příspěvek?
Zaměstnanec nemá nárok na ošetřovné z důvodu ošetřování dítěte nebo péče o ně, jestliže jiná fyzická osoba má z důvodu péče o toto dítě nárok na výplatu peněžité pomoci v mateřství nebo má nárok na rodičovský příspěvek. Pokud jste při pobírání rodičovského příspěvku nastoupila do zaměstnání a onemocnělo vám dítě, máte nárok na ošetřovné, i když pobíráte rodičovský příspěvek.

oldana
18. pro 2017

@zmrz_lina moc děkuji 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli