Změna částky rodičovského příspěvku, jak to funguje?

kkikkina
13. led 2015

Ahojky holky, můžete mi některá pordadi, mám rodičák na 3roky, takže jsem si napsala částku 7300, už to bude rok co jsem na rodičáku. Ale chtěla bch druhé dítě dříve než ve třech letech malého. Takže by jsme rádi během léta zapracovali a znamenalo by to, že by se druhé narodilo, když staršímu budou 2,5 tudíž bych si ráda tak na jaře zvýšila rodičák. A jak to funguje??? Když si ho zvýším třeba v květnu na 11000kč, tak je dostanu hned v červnu, nebo jak dopředu to musím hlásit, at vím kdy tam jít, abych nic nemusela nechávat státu.
A ještě k tomu poddotaz, budu nastupovat po RD na MD s druhým?? nebo jdu rovnou na RD. Když jsem před tím dělala.
Děkuji za veškeré rady 😉 😉 😉

ladyhacek
13. led 2015

Pokud vím tak si každé tři měsíce snad můžeš částku měnit - jen vyplníš žádost. Po RD by jsi měla mít nárok na mateřskou pokud jsi stále zaměstnaná (na dobu neurčitou) a pak zase na RD 🙂,

ale dej vědět jak to dopadlo také se možná chystáme na druhé jen zatím nevíme jestli do 3 let prvního nebo až pak déle.

andysebesta
13. led 2015

Jestli mas zamestnavatele,budes nejdriv nornalne na MD.Ale pred nastupem na MD musis na socce ukoncit rodicak na prvni ditko.A co se tyka toho kraceni RD v prubehu....nevim jak ty,ale kdyz jsem se na tuhle variantu ptala ja bylo mi nakonec receno,ze vzhledem k tem jejich vypoctum jsem mela v praci takovy prijem,ze nemam narok na kraceni.tak nevim....bud je chyba na nachodske socialce nebo jsou v tehle moznosti,jak zachazet se "svymi"penezi jeste poznamky pod carou a drobndrobnym pismem,ktere se taji do posledni chvile.Kazdopadne se preptej,treba pochodis lip

mrazulkav
13. led 2015

Já ho měnila a myslím, že se to měnilo hned od dalšího měsíce... ale jistá si teď fakt nejsem...
Na mateřskou by jsi měla mít nárok, ve stejné výši jako před tím, protože zůstává výpočet ze zaměstnání (rodičák se nepočítá).
@andysebesta je možné, že jsi neměla dostatečný příjem na tak "vysokou" měsíční částku (je to nějaký ten 30-tinásobek 70% už ani nevím čeho). Já bych na to taky nedosáhla, takže jsem žádala přes manžela...

lucikpraha
16. led 2015

Ahojky holky, chci se zeptat motam se v tom a uz tomu vsemu i predstavam rozumet, v cervenci se mi ma narodit 2 dite, rodicak na prvni dite mi konci v prosinci a ted uz konecne k otazce🙂 Chci si rodicak vybrat a navysit abych nenechala nic statu a do cervence to mam nastavit? Moc dekuji za odpoved